Bendika sezonu noslēdz ar 35. vietu Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien izcīnīja 35.vietu Krievijas pilsētā Hantimansijskā notiekošā Pasaules kausa sezonas noslēdzošā, devītā, posma iedzīšanas sacensībās, kas viņai kļuva par pēdējo startu šosezon.

Bendika distanci uzsāka 37.vietā un pirmo ugunslīniju aizvadīja nekļūdīgi, kas ļāva iekļūt pirmajā trīsdesmitniekā. Nākamajās divās šaušanās latviete kopā pieļāva trīs kļūdas, bet ceturtajā ugunslīnijā atkal bija nekļūdīga un spēja nu jau kārtējo reizi tikt pie kopvērtējuma punktiem.

Bendika uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 57 sekundes, turklāt palika 0,8 sekunžu attālumā no 33.pozīcijas. Kā zināms, Bendika ceturtdien pieļāva divas kļūdas šaušanā un ieņēma 37.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās. Par uzvarētāju tika kronēta Mekereinena, par 3,1 sekundi apsteidzot Pasaules kausa līderi čehieti Soukalovu. Tikmēr trešā bija norvēģiete Marte Olsbū, kura bija vēl par 1,7 sekundēm lēnāka, izcīnot savu pirmo goda pjedestālu Pasaules kausa sacensībās.

Latvijas sportiste ne pārāk veiksmīgi aizvadīja pasaules čempionātu, kas iepriekšējā nedēļā noslēdzās Norvēģijā. Bendika sprintā ieņēma 78.vietu, 15 kilometru individuālajā distancē viņa palika 65.pozīcijā, savukārt jauktajā stafetē Latvijas kvartets, kurā bez Bendikas startēja arī Žanna Juškāne, Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks, ieņēma pēdējo, 25.vietu.

Tomēr šī sezona Bendikai ir labākā karjerā, jo viņa negaidīti labi aizvadīja divus Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā. Latvijas sportiste februāra sākumā Kanādā pārsteidza biatlona sabiedrību, izcīnot augsto piekto vietu sprinta sacensībās, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē. Līdz tam viņa nekad Pasaules kausa posmos nebija iekļuvusi pirmajā četrdesmitniekā. Arī pēc tam Latvijas sportiste spēja parādīt atzīstamus rezultātus, jo nākamajā posmā ASV viņa sprintā izcīnīja 15.vietu, bet iedzīšanā pakāpās divas pozīcijas augstāk.

Bendika ar 122 punktiem sezonu noslēgusi 49.pozīcijā, jo viņa nespēja kvalificēties masu starta sacensībām.