Cerības zaudējušie Rīgas Dinamo pieveic Medveščak hokejistus

Cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs zaudējusī Rīgas Dinamo, turpinot savu šīs sezonas pēdējo izbraukumu Kontinentālās Hokeja līgas regulārajā turnīrā, piektdien ar 3:1 apspēlēja Horvātijas klubu Zagrebas Medveščak, sagādājot tam septīto zaudējumu pēc kārtas.

Rīgas Dinamo jau pirms šīs spēles bija zaudējuši cerības sasniegt Gagarina kausa izcīņu. Latvijas komandas labā vārtus šajā cīņā guva Kaspars Saulietis, Līnuss Videls un Milans Jurčina, kamēr mājiniekiem vienīgos vārtus iemeta Edvīns Hēdberjs.

Pirmā trešdaļa

Par spīti tam, ka Rīgas Dinamo jau bija zaudējuši cerības sasniegt izslēgšanas spēles, rīdzinieki cīņu sāka ļoti apņēmīgi, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas. Viena no tām realizējās jau sestajā minūtē, kad vispirms rezultātu atklāja Saulietis, bet neilgu brīdi vēlāk, izraujoties uz vārtiem, Videls panāca jau 2:0. Arī pēc šī vārtu guvuma Latvijas klubs turpināja demonstrēt aktīvu spēli, un 12.minūtē no savainojuma atlabušais Jurčina ar precīzu metienu no distances panāca jau 3:0. Mājinieki no Zagrebas ilgi kādu laiku nespēja atgūties no katastrofālā sākuma, taču pēdējās trešdaļas minūtēs sāka aktīvāk uzbrukt arī uz Rīgas Dinamo vārtiem. Pašā trešdaļas izskaņā Latvijas klubs tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr noslēdzošajās sekundēs to neizdevās izmantot, tāpēc ar viena hokejista pārsvaru tika uzsākts otrais periods.

Otrā trešdaļa

Pēc neveiksmīgas pirmās trešdaļas mājinieki nomainīja vārtsargu, kas nesa vēlamos augļus. Šajā periodā mājinieki spēlēja sekmīgāk, jo vispirms izturēja mazākumu un paveica to vēlreiz pēc pāris minūtēm. Zagrebas klubs pārņēma cīņas iniciatīvu savās rokās, vairākkārt radot bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie Džefa Delorjē sargātajiem vārtiem, bet retie rīdzinieku izrāvieni pretuzbrukumā bija bezzobaini. Lielais Medveščak pārsvars vainagojās panākumiem 38.minūtē, kad Hēdberjs pēc lieliskas saspēles panāca 1:3.

Trešā trešdaļa

Noslēdzošās trešdaļas sākumā Latvijas komanda izskatījās pamodusies, cenšoties izveidot vārtu gūšanas iespējas pie Medveščak vārtiem, taču neveicās ar to realizāciju. Vienā no epizodēm lieliski uz vārtiem izrāvās Gints Meija, taču hokejists sadūrās ar sāncenšu vārtsargu. Pamatlaika izskaņā Rīgas Dinamo pirmo reizi nonāca mazākumā, kad noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Ralfs Grīnbergs. Vienīgo vairākumu mājinieki šajā mačā gan nerealizēja, turklāt vismaz vienu vārtu atgūšanai nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju dueļa pēdējā minūtē.

Rīgas Dinamo sastāvā piektdienas mačā atgriezās no savainojuma atlabušais aizsargs Milans Jurčina. Izbraukuma sēriju rīdzinieki svētdien turpinās ar Minskas Dinamo no Baltkrievijas, bet nākamnedēļ, otrdien, spēkosies ar Mitišču Atlant komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs un kuras sastāvā ir arī pašlaik savainotais Roberts Jekimovs.