Čempionu līgā Barcelona vēlreiz uzvar, Mesi noķer Raulu

Argentīnietis Lionels Mesi no Spānijas futbola kluba Barcelona trešdien panāca spāņu leģendāro uzbrucēju Raulu UEFA Čempionu līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā.

F grupa

F grupas ceturtās kārtas mačā Barcelona komanda izbraukumā ar 2:0 uzvarēja Amsterdamas Ajax futbolistus no Nīderlandes, bet Mesi izcēlās mača 36. un 76. minūtē. Kopš spēles 71. minūtes mājinieki spēlēja mazākumā.

Karjeras laikā šajā turnīrā Mesi tagad izcēlies 71 reizi, atkārtojot Raula savulaik iespēto. Argentīnietis šajā laikā vārtus guvis 23 dažādos stadionos, kas arī ir turnīra rekords.

Citā šīs grupas mačā Francijas čempioni Parīzes Saint-Germain savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Kipras klubu Nikosijas APOEL. Vienīgos vārtus jau cīņas pirmajā minūtē guva urugvajiešu uzbrucējs Edinsons Kavani, palīdzot Parīzes klubam no zaudējuma izbēgt jau 31. šā turnīra mājas spēlē pēc kārtas. Tā ir dalīta labākā no šāda veida sērijām.

Pēc četrām kārtām šajā grupā PSG un Barcelona kontā ir attiecīgi desmit un deviņi punkti, kas abām vienībām jau garantējis dalību izslēgšanas mačos. Ajax seko ar diviem punktiem, bet APOEL kontā ir viens punkts.

H grupa

Citā mačā turnīra vēsturi pārrakstīja brazīliešu uzbrucējs Luišs Adrianu no Ukrainas komandas Doņeckas Shakhtar, kurš kā pirmais divās sacensību spēlēs pēc kārtas guvis vismaz trīs vārtus, palīdzot klubam ar 5:0 savā laukumā sagraut Latvijas vārtsarga Germana Māliņa pārstāvēto Baltkrievijas čempioni Borisovas BATE.

Adrianu šajā mačā guva savas komandas pēdējos trīs vārtus, divreiz izceļoties spēles pēdējo astoņu minūšu laikā. Visu otro puslaiku BATE komanda spēlēja mazākumā, bet Māliņš mačam, kā ierasts, nebija pieteikts.

Citā šīs grupas mačā Porto no Portugāles izbraukumā ar 2:0 apspēlēja Spānijas klubu Bilbao Athletic. Vārtus guva kolumbiešu uzbrucējs Džeksons Martiness, kurš pirmā puslaika izskaņā nerealizēja 11 metru soda sitienu, un alžīriešu pussargs Jasine Brahimi.

H grupā pēc četrām kārtām līdere ar desmit punktiem ir Porto, kas jau nodrošinājusi dalību nākamajā posmā. Tālāk ar astoņiem punktiem seko Shakhtar, trīs punkti ir BATE komandai, bet Athletic cīnās ar vienu punktu.