Blūms zaudē Barcelona, Bagatskis piekāpjas Obradoviča Fenerbahce

Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 otrās kārtas spēlēs Jāņa Blūma Atēnu Panathinaikos ar 76:80 zaudēja Barcelona, bet Ainara Bagatska Nizhny Novgorod ar 60:78 atzina Žeļko Obradoviča trenētā Stambulas Fenerbahce pārākumu.

Jāņa Blūma pārstāvētā Atēnu Panathinaikos izbraukumā ar 76:80 piekāpās slavenajai Spānijas vienībai Barcelona.

Maču labāk iesāka Panathinaikos basketbolisti, kuri izvirzījās vadībā ar 16:6. Turpinājumā gan Barcelona vienība iespēlējās, sadeldējot Atēnu kluba pārsvaru un dodoties lielajā pārtraukumā ar neizšķirtu 37:37.

Otrajā puslaikā jau vadībā izdevās izvirzīties Spānijas klubam, kas divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām atradās vadībā ar 77:70. Panathinaikos gan atkal izdevās saasināt spēles gaitu, taču panākt sāncenšus viņi nevarēja.

Blūms šajā duelī laukumā pavadīja 10 minūtes un 42 sekundes, kas bija mazākais spēles laiks no Panathinaikos komandā laukumā izgājušajiem basketbolistiem. Latvietis pa šo laiku guva trīs punktus, realizējot vienīgo tālmetienu, bet netrāpīja vienīgo divpunktu raidījumu. Tāpat Blūma rēķinā divas rezultatīvas piespēles, viena piezīme un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie četriem efektivitātes punktiem.

Latvijas speciālistu Ainara Bagatska un Artūra Štālberga trenētā Krievijas komanda Nizhny Novgorod piektdien cieta zaudējumu ULEB Eirolīgas basketbolā otrā posma mačā, ar rezultātu 60:78 savā laukumā piekāpjoties Turcijas klubam Stambulas Fenerbahce.

Pirmais puslaiks starp abām komandām aizritēja spraigā cīņā, kurā ar 38:36 uzvarēja viesi no Stambulas. Trešajā ceturtdaļā Fenerbahce basketbolistiem izdevās iekrāt jau pārliecinošāku panākumu, taču pavisam viņi Nizhny Novgorod pretestību salauza noslēdzošajā ceturksnī, pēdējā minūtē panākot jau 78:58.

Fenerbahce sastāvā 23 punktus iemeta amerikāņu aizsargs Endrjū Gudloks, kamēr Krievijas kluba rindās ar 16 punktiem atbildēja cits amerikānis Terenss Kinsijs.

Ar vienu uzvaru divās cīņās Nizhny Novgorod komanda F apakšgrupas kopvērtējumā ieņem piekto vietu, bet tāda pati bilance ir arī ceturtajā vietā esošajai Fenerbahce.

Pie pirmās uzvaras otrajā posmā tikusi Lietuvas vienība Kauņas Žalgiris, kas savā laukumā ar 75:62 pieveica Vācijas klubu Berlīnes ALBA.