Blūma Panathinaikos uzvar Bayern un iekļūst Eirolīgas TOP 16

Jāņa Blūma Atēnu Panathinaikos piektdien Eirolīgas septītās kārtas mačā ar rezultātu 87:72 savā laukumā uzvarēja Vācijas klubu Minhenes Bayern, priekšlaicīgi nodrošinot vietu nākamajā sacensību posmā.

Mājinieki vadībā atradās kopš otrās ceturtdaļas beigām, trešajā ceturtdaļā panākot 22 punktu pārsvaru. Cīņas turpinājumā viesi pārsvaru samazināja, tomēr Panathinaikos pozīcijas palika nemainīgi drošas. Blūms šoreiz laukumā pavadīja septiņas minūtes un piecas sekundes, kas bija mazākais spēles laiks komandā. Viņš pie punktiem netika, kļūdoties vienīgajā tālmetienā. Trīspunktu metienu precizitātē latvietis ir starp turnīra līderiem.

Blūms iekrāja vienu atlēkušo bumbu, vienu piezīmi un negatīvu efektivitātes koeficienta rādītāju -1. Eidžejs Sloters mājinieku labā guva 17 punktus, bet Bayern rindās ar 15 punktiem izcēlās Bo Makalebs. Ar piecām uzvarām septiņos mačos Panathinaikos ieņem C apakšgrupas kopvērtējuma otro vietu, bet atlikušajās trīs kārtās zemāk par ceturto pozīciju vairs nevar nokrist.

Krievijas vienība Nizhny Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, piektdien savā laukumā ar rezultātu 55:61 zaudēja Lietuvas klubam Kauņas ŽalgirisTeju visa pirmā puslaika garumā vadībā atradās mājinieki, kuri otrajā ceturtdaļā izcēlās ar dominances pilnu sniegumu, iekrājot 17 punktu pārsvaru. Tomēr trešās ceturtdaļas gaitā viesi pakāpeniski un ļoti stabili atspēlējās, tās beigās pietuvojoties līdz viena punkta atstatumam. Vadību Žalgiris komanda pārņēma pašā ceturtās ceturtdaļas sākumā, turpinājumā tiekot pie astoņu punktu handikapa un uzvaru nosargājot.

Laukuma saimnieki otrajā puslaikā spēja gūt vien 18 punktus. Uzvarētāju labā 18 punktus guva amerikānis Džeimss Andersons, bet Nizhny Novgorod sastāvā ar 15 punktiem izcēlās viņa tautietis Teilors Ročestijs.

Kā zināms, Kauņas klubu pārstāv talantīgais latviešu saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, kurš jau ilgstoši atkopjas no smagas ceļgala traumas, turklāt nesen pārcietis atkārtotu operāciju, kuras dēļ šosezon laukumā neatgriezīsies.

Žalgiris komanda septiņās A grupas spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, kas dod trešo vietu, bet Nizhny Novgorod ar trim panākumiem atrodas ceturtajā pozīcijā.