Bertāns uzvar Bagatski, Blūma Panathinaikos pārliecinoši apspēlē Žalgiris

Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 trešās kārtas spēlēs Dāvja Bertāna Laboral Kutxa savā laukumā ar 81:74 uzvarēja Ainara Bagatska trenēto Nizhny Novgorod un Jāņa Blūma Panathinaikos ar 77:58 apspēlēja Kauņas Žalgiris.

Dāvis Bertāns izcēlās ar deviņiem punktiem, palīdzot Vitorijas Laboral Kutxa komandai no Spānijas ar 81:74 savā laukumā uzvarēt latviešu speciālistu Ainara Bagatska un Artūra Štālberga vadīto Krievijas vienību Nizhny Novgorod.

Vēl ceturtās ceturtdaļas sākuma daļā vadībā bija Nizhny Novgorod, tomēr mača beigās mājinieki veica izrāvienu 16:1, nodrošinot panākumu.

Bertāns nospēlēja 24 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā guva deviņus punktus, tomēr ar augstu metienu precizitāti neizcēlās. Latviešu uzbrucējs realizēja vienu no trim divpunktu metieniem, divus no desmit tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat Bertāns izcīnīja četras atlēkušās bumbas, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, kā arī pieļāva divas kļūdas, bet viņa efektivitātes koeficients bija negatīvs -1. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 14 punktiem bija Maiks Džeimss. Tikmēr Nizhny Novgorod spēlētājus neglāba pat 24 Teilora Ročestija punkti.

Vēl vienā mačā Blūms palika bez punktiem, palīdzot Grieķijas vienībai Atēnu Panathinaikos savā laukumā ar 77:58 pārspēt Lietuvas klubu Kauņas Žalgiris.

Blūms laukumā pavadīja 13 minūtes un 18 sekundes, paliekot bez punktiem, grozam garām aizmetot vienīgo izpildīto tālmetienu. Vēl latvietis pārtvēra divas bumbas un nopelnīja četras piezīmes, tiekot pie -3 efektivitātes koefiecienta punktiem.

13 punktus Panathinaikos sastāvā iemeta Džeimss Gists, bet Žalgiris sastāvā to pašu iespēja Vils Čerijs.

E apakšgrupas kopvērtējumā pēc trim kārtām trīs uzvarām ir vienīgi Spānijas vienībai Madrides Real, bet uzreiz aiz tām ar divām uzvarām seko Panathinaikos. Savukārt Žalgiris līdz šim guvusi vienu panākumu.

Tikmēr F grupā pa trim uzvarām ir Krievijas vienībai Maskavas CSKA un Grieķijas komandai Pireju Olympiacos, bet Nizhny Novgorod un Laboral Kutxa rēķinā tagad ir pa vienam panākumam.