BBL spēlēs uzvaras izcīna Liepāja/Triobet un  Jūrmala/Fēnikss

Baltijas Basketbola līgas otrdienas spēlēs Liepāja/Triobet savā laukumā ar 84:76 apspēlēja Maskavas Dinamo un Jūrmala/Fēnikss ar 70:69 pārspēja Tamperes Pyrinto, izcīnot pirmo uzvaru Baltijas līgā.

Liepāja un Maskavas Dinamo mačā ar “double-double” izcēlās Lauris Blaus, kuram 20 punkti un 12 atlēkušās bumbas, un lietuviešu leģionārs Edgars Zeļonis, kura kontā desmit punkti un 11 bumbas zem groziem. Mareks Jurevičus tikmēr guva 19 punktus, bet pie 18 punktiem tika amerikānis Dveins Džonsons.

Spēles pirmajās trīs ceturtdaļās vadībā lielākoties atradās viesi, tomēr ceturtajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma liepājnieki. Ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem viņi panāca trīs punktu pārsvaru, bet vēlāk veica 10:0 izrāvienu un izveidoja 11 punktu handikapu. Pēdējā cīņas minūtē Dinamo pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam.

Abas komandas cīnās C apakšgrupā, kur līdz šim labāk veicies liepājniekiem – viņi tikuši pie četrām uzvarām piecās spēlēs un ir grupas līderi, šo godu dalot ar Lietuvas komandu Utenas Juventus. Tikmēr Maskavas klubs līdz šim cietis zaudējumus visās četrās šosezon aizvadītajās cīņās.

Latvijas klubs Jūrmala/Fēnikss, kas šosezon debitē Baltijas Basketbola līgā, otrdien tika pie savas pirmās uzvaras sacensībās, regulārā čempionāta cīņā ar 70:69 savā laukumā pārspējot Tamperes Pyrinto basketbolistus no Somijas.

Uģis Pinete uzvarētāju labā guva 15 punktus, bet pa desmit punktiem guva Edgars Jeromanovs un Mārtiņš Laksa, kurš bija cīņas pēdējo sekunžu galvenais varonis.

Pirmajā ceturtdaļā jūrmalnieki spēja izveidot sešu punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā to atkārtoja, vēlāk gan nonākot iedzinējos ar četriem punktiem. Trešajā ceturtdaļā pamīšus vairākas reizes vadībā pabija abas komandas, bet ceturtajā ceturtdaļā teju visu laiku neliels pārsvars bija viesiem. Sešas minūtes pirms mača beigām jūrmalnieki panāca neizšķirtu 57:57, bet trīs minūtes vēlāk atradās iedzinējos ar četriem punktiem. Minūti vēlāk Jūrmala/Fēnikss panāca vadību ar 65:64, tomēr uzreiz atkal nonāca iedzinējos ar vienu punktu.

Cīņas pēdējā minūtē pēc neveiksmīga uzbrukuma mājinieki lika pretiniekiem stāties uz soda metienu līnijas, kas gādāja par divu punktu pārsvaru Pyrinto komandai. Laksa ar precīzu tālmetienu panāca 68:67 par labu laukuma saimniekiem, tomēr 32 sekundes pirms cīņas beigām viesi atkal atguva vadību. Astoņas sekundes pirms fināla svilpes vēl divus punktus guva Laksa, atgriežot Jūrmala/Fēnikss vadībā, bet viesu pēdējo sekunžu metiens nebija precīzs.

Abas komandas savā starpā tikās jau oktobrī, kad savā laukumā pārāka ar 79:69 bija Pyrinto.

Jūrmala/Fēnikss vienība šo BBL turnīru nav iesākusi pārāk sekmīgi, jo sešās spēlēs gūta tikai viena uzvara, kas tai liek ieņemt pēdējo – sesto – vietu A apakšgrupā. Tiesa, krietni labāk nav veicies ar Pyrinto, kas izcīnījuši tikai divus panākumus septiņās cīņās un ieņem ceturto pozīciju.