BBL spēlē panākumi Jēkabpils un Barons/LDz basketbolistiem

Baltijas Basketbola līgas spēlēs Jēkabpils trešdien ar 78:67 pārspēja Valmieru un Barons/LDz izbraukumā ar 74:73 uzvarēja Pasvales Pieno žvaigzdes basketbolistus.

Jēkabpils komandas sastāvā pa 17 punktiem guva Mārtiņš Kravčenko un Pāvels Veselovs, kamēr Valmieras kluba sastāvā 25 punktus iemeta vienības jaunpienācējs amerikānis Džastins Hērts, kurš bija vienīgais komandā ar sasniegtu desmit punktu robežu.

Pirmais puslaiks starp abām komandām tika aizvadīts kaujinieciski, tam noslēdzoties ar 38:33 par labu Valmierai. Tiesa, otrajā puslaikā Jēkabpils pārņēma iniciatīvu, pēdējās pamatlaika minūtēs starpību pār konkurentiem palielinot jau virs desmit punktiem.

Jēkabpils iepriekš turnīrā bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas, bet 19. novembrī šo sēriju pārtrauca. Tikmēr Valmiera šajā turnīrā līdz šim bija zaudējusi tikai reizi, uzvarot iepriekšējos divos mačos pēc kārtas. B apakšgrupas kopvērtējumā Valmiera un Jēkabpils ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ieņem otro un trešo vietu.

Kaspars Kambala trešdien guva 29 punktus BBL regulārā čempionāta spēlē, kas palīdzēja Latvijas klubam Barons/LDz izbraukumā pret Pasvales Pieno žvaigzdes basketbolistiem no Lietuvas uzvarēt ar 74:73.

Neveiksmīgi aizvadītajā trešajā ceturtdaļā viesi iekrāja 11 punktu deficītu, bet piecas minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām zaudēja ar 51:64. Trīs minūšu laikā Latvijas pārstāvji pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam, bet pēdējās pusotras minūtes laikā atspēlēja piecu punktu deficītu.

Pēcāk mājinieki stājās uz soda metienu līnijas, realizējot tikai vienu no metieniem, bet septiņas sekundes pirms mača beigām tālmetienu realizēja arī Artūrs Bricis, izvirzot viesus vadībā ar 74:73. Atlikušie Pieno žvaigzdes centieni atgriezties vadībā nebija sekmīgi.

Kambala laukumā pavadīto 28 ar pusi minūšu laikā realizēja 12 no 18 divpunktu metieniem un piecus no sešiem soda metieniem. Kalve spēli noslēdza ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, bet pie desmit punktiem tika Nauris Miezis.