BBL ceturtdaļfinālos Ventspils izcīna uzvaru, Liepāja/Triobet piekāpjas TU/Rock

Latvijas čempione Ventspils ceturtdien ar uzvaru sāka Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālu, savā laukumā ar 70:64 pieveicot Somijas vienību Tamperes Pyrinto, bet Liepāja/Triobet izbraukumā ar 49:59 zaudēja TU/Rock vienībai.

Ventspils kluba sastāvā 21 punktu iemeta pieredzējušais Kristaps Janičenoks, bet desmit pievienoja Mārtiņš Meiers un Grieķijas leģionārs Niks Giks.

Pirmo puslaiku Ventspils aizvadīja visnotaļ sekmīgi, to noslēdzot ar desmit punktu handikapu (40:30), turklāt 12 punktus bija pamanījies samest Janičenoks. Otro puslaika sākumā ventspilnieki pat panāca 14 punktu pārsvaru, taču pēc tam Tamperes klubs pamanījās gūt 15 punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 45:44.

Līdz noslēdzošā ceturkšņa sākumam abas vienības aizvadīja spraigu cīņu, taču pēcāk izrāvienu veica Ventspils, panākdama 57:51, bet pamatlaika noslēdzošajās minūtēs spēja pārsvaru nosargāt un izcīnīt uzvaru. Ventspils šo cīņu aizvadīja bez Troja Bārnīsa un Akseļa Vairoga.

Abas komandas šosezon BBL ietvaros pirms tam nebija tikušās. Pirms diviem gadiem abos mačos pārāki bija Ventspils, kas izcīnīja uzvaras ar 89:74 un 78:59. Latvijas čempionvienība Ventspils ceturtdaļfinālu sasniedza divu spēļu summā ar rezultātu 175:130 uzvarot Igaunijas komandu Raplas Tyco. Savukārt Pyrinto astotdaļfinālā divu spēļu summā pieveica Latvijas vienību Valmiera, kurai ar uzvaru atbildes spēlē nepietika, lai sadeldētu 35 punktu deficītu. Šī dueļa atbildes spēle notiks 4.martā.

Liepāja/Triobet pirmajā ceturtdaļfināla spēlē izbraukumā ar rezultātu 49:59 ceturtdien zaudēja Igaunijas TU/Rock vienībai.

Jau mača pirmajā ceturtdaļā vienības rādīja ļoti mazrezultatīvu spēli, abām komandām kopā sametot vien 26 punktus. Otrajā ceturksnī komandām spēle uzbrukumā vedās vēl mazāk, jo klubi savā kontā spēja pievienot vien 22 punktus, noslēdzot pirmo puslaiku ar 20:28 par sliktu liepājniekiem.

Otrais puslaiks bija mazliet rezultatīvāks abu komandu izpildījumā, taču arī tajā tika gūti diezgan maz grozu, vienībām ceturtdaļās ne reizi nepārvarot 20 punktu barjeru. Otrajā spēles pusē Liepāja/Triobet basketbolistiem tā arī pa īstam neizdevās iesaistīties cīņā par uzvaru un lauzt dueļa gaitu, turklāt 38.minūtē tablo vēstīja 59:44 par labu Igaunijas klubam.

Rezultatīvākais spēlētājs Liepāja/Triobet sastāvā bija Lauris Blaus, kurš guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet desmit punktus pievienoja lietuviešu saspēles vadītājs Andrjus Mažutis. Atbildes mačs risināsies 3. martā.