BBL astotdaļfinālos pārliecinošas uzvaras Ventspils un Barons/LDz basketbolistiem

Latvijas čempionvienība Ventspils otrdien tika pie graujošas uzvaras Baltijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra pirmajā astotdaļfināla spēlē, savā laukumā ar rezultātu 105:75 pārspējot Igaunijas komandu Raplas Tyco, bet citā mačā panākumu svinēja arī Barons/LDz vienība.

Vadībā ventspilnieki neatradās vien pie rezultāta 0:0 un 2:2, bet pirmajā ceturtdaļā komanda veica 15:0 izrāvienu un tika pie 17 punktu pārsvara. Arī otrajā ceturtdaļā laukumā dominēja Ventspils vienība, kas tai deva 27 punktu handikapu. Spēles otrajā pusē mājiniekiem izdevās pārsvaru nosargāt, kamēr viesi intrigu tā arī vairs neatjaunoja.

Vismaz desmit punktus guva septiņi dažādi Ventspils komandas spēlētāji, bet rezultatīvākie ar attiecīgi 20 un 14 punktiem bija Akselis Vairogs un amerikānis Trojs Bārnīss. Tikmēr Tyco vienībā ar 17 punktiem atzīmējās horvāts Domagojs Bubalo.

Ventspils klubs regulārajā turnīrā nepiedalījās, jo sacentās Eiropas kausa izcīņā. Tikmēr Tyco C apakšgrupā ar trim panākumiem astoņās spēlēs bija ceturtā.

Šīs sezonas pirmajā daļā Ventspils komanda Tyco vienībai bija izīrējusi Kristeru Zeidaku, kurš ātri vien kļuva par Igaunijas kluba līderi. Tiesa, pēcāk viņš tika pieķerts anabolisko steroīdu lietošanā un par to saņēma divu gadu diskvalifikāciju.

Tikmēr cita Latvijas komanda Barons/LDz otrdien savā laukumā ar rezultātu 82:58 uzvarēja Lietuvas klubu Utenas Juventus.

Arī šajā mačā mājinieki pamatus uzvarai ielika pirmajā puslaikā, kuru noslēdza ar 16 punktu handikapu. Trešās ceturtdaļas gaitā Barons/LDz pārsvars pieauga vēl par desmit punktiem, bet cīņas izskaņā Latvijas pārstāvjiem izdevās iegūto nosargāt.

Attiecīgi 23, 18 un 17 punktus uzvarētāju labā iekrāja ukrainis Dmitro Gļebovs, Kaspars Kambala, kura kontā arī 12 atlēkušās bumbas, un vēl viens ukrainis Pavlo Burenko. Tikmēr viesu sastāvā pie 13 punktiem tika Vaids Čepukaitis. Pirms šīs spēles Barons/LDz pēc abpusējas vienošanās pārtrauca sadarbību ar pieredzējušo uzbrucēju Gati Jahoviču.

Regulārajā turnīrā Barons/LDz A apakšgrupā ar četrām uzvarām bija ceturtais, kamēr Juventus ar septiņiem panākumiem astoņās cīņās triumfēja C apakšgrupā.

Pārliecinošu zaudējumu otrdien piedzīvoja Latvijas komanda Valmiera, kas izbraukumā ar rezultātu 73:107 atzina Somijas kluba Tamperes Pyrinto pārākumu.

Mājinieki vadībā atradās kopš paša spēles sākuma, jau pirmajā ceturtdaļā tiekot pie 14 punktu pārsvara. Arī otrajā ceturtdaļā laukuma saimnieku pārsvars bija pārliecinošs, kas ļāva komandai atpūtā doties ar 28 punktu handikapu. Trešās ceturtdaļas gaitā Valmierai neizdevās deficītu samazināt, un tāpat arī noslēdzošajās desmit minūtēs cīņas gaita nemainījās, Pyrinto vienībai savas pozīcijas vienīgi nostiprinot.

Valmieras labā attiecīgi 17 un 13 punktus guva Mārcis Vītols un amerikānis Džastins Hērts, bet 22 punktus uzvarētāju labā guva amerikānis Vils Herriss.