Warriors basketbolisti pieveic Trail Blazers un sasniedz Rietumu finālu

Čempionvienība Goldensteitas Warriors trešdien rezultatīvā mačā pieveica Portlendas Trail Blazers komandu un sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pusfinālu.

Warriors panākumu guva savā laukumā ar rezultātu 125:121 (27:30, 31:33, 35:28, 32:30), triumfējot Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1.

Uzvarētāju labā 33 punktus guva Klejs Tompsons, bet 29 punkti un 11 rezultatīvas piespēles NBA regulārā čempionāta vērtīgākā spēlētāja Stīvena Karija kontā.

Mača otrajā ceturtdaļā Warriors uz brīdi bija iedzinējos ar 11 punktiem, taču turpinājumā čempioni atspēlējās un pārņēma vadību. Pusotru minūti pirms beigām Warriors bija tikai divu punktu pārsvars, taču Karijs galotnē trāpīja tālmetienu un četrus soda metienus, nodrošinot čempioniem uzvaru šajā mačā un visā sērijā.

NBA pusfinālā jeb Rietumu konferences finālā Warriors spēkosies ar Sanantonio Spurs un Oklahomsitijas Thunder pāra uzvarētāju. Šajā duelī Thunder ir 3-2 vadībā pret NBA regulārā čempionāta otro labāko komandu.

Savukārt Austrumu konferences pusfināla mačā Toronto Raptors trešdien mājās ar rezultātu 99:91 (28:18, 27:27, 20:17, 24:29) pārspēja Maiami Heat, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2 vadību.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 34 punktiem bija Demārs Derouzens, bet Kails Laurijs iemeta 25 punktus, no kuriem piecus Raptors saspēles vadītājs guva mača pēdējā minūtē.

Heat rindās ar 20 punktiem izcēlās Dveins Veids.

Raptors pirmajā puslaikā uz brīdi iekrāja 20 punktu pārsvaru, kas ceturtās ceturtdaļas sākumā saruka līdz 13 punktiem. Heat nepadevās un pēc Veida diviem precīziem soda metieniem starpība bija vairs tikai viens punkts nepilnas divas minūtes pirms beigām. Tomēr galotnē Laurijs un Derouzens palīdzēja nosargāt mājiniekiem uzvaru. Sērijas sestais mačs notiks sestdien Maiami.

Austrumu konferences finālu sasniegusi Klīvlendas Cavaliers, kas pusfināla sērijā ar 4-0 pieveica Atlantas Hawks. Pērn par čempioni tika kronēta Warriors, kas finālsērijā ar 4-2 pārspēja Cavaliers.