Latvijas basketbolistu Jāņa Timmas un Kaspara Bērziņa rezultatīvais sniegums svētdien sekmēja Sanktpēterburgas Zenit sīvā cīņā gūtu uzvaru VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla pirmajā spēlē pret Saratovas Avtodor.

Zenit savā laukumā guva uzvaru ar 95:91 (27:22, 28:17, 19:33, 21:19), sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Timma guva 18, bet Bērziņš 15 punktus. Zenit pēc pirmā puslaika bija drošā vadībā ar 55:39, tomēr trešajā ceturtdaļā Avtodor atspēlējās un spēja panākt pat trīs punktu pārsvaru 72:69. Izšķirošā bija beigu ceturtdaļa, kurā Zenit atguva spēles grožus, beigās svinot uzvaru ar četriem punktiem.

Timma spēlēja 26 minūtes un 27 sekundes, trāpot septiņus no desmit divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem, kā arī vienu no diviem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, pieļāva četras kļūdas, bloķēja vienu metienu un spēli noslēdza priekšlaicīgi ar piecām personiskajām piezīmēm.

Tikmēr Bērziņš nospēlēja 23 minūtes un 47 sekundes, trāpot visus četrus divpunktu metienus un vienu no četriem tālmetieniem, kā četrus no četriem soda metieniem. Bērziņš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem, kas bija labākais rādītājs uzvarētāju rindās, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu pretinieku piespēli un pieļāva vienu kļūdu.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Raiens Tūlsons, bet zaudētājiem Treviss Petersons guva 22 punktus. Sērijas otrā spēle otrdien atkal notiks Sanktpēterburgā.