Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas 2017. gada čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas pirmajā mačā pārpildītajā Olimpiskajā sporta centrā spraigā cīņā pārspēja Lietuvas izlasi – 65:62. A grupas otrajā spēlē trešdien, 25. novembrī, Lietuvas izlase Ķēdaiņos tiksies ar Slovēnijas komandu. Latvijas valstsvienība nākamos mačus aizvadīs februārī izbraukumā – Slovēnijā (20.) un Lietuvā (24.), bet turnīru noslēgs nākamajā novembrī Rīgā, spēlējot ar Slovēnijas izlasi.

Latvijas izlasē pa 15 punktiem guva Anete Jēkabsone-Žogota un Zane Teilāne, kurai arī sešas atlēkušās bumbas, bet 12 punktus iemeta Gunta Baško-Melnbārde. Tikmēr Lietuvas izlasē 14 punktus guva Kamile Nacickaite.

Cīņu Lietuvas izlase sāka ar diviem realizētiem tālmetieniem, bet Latvija pirmajos uzbrukumos jaunā galvenā trenera vadībā pieļāva vairākas kļūdas un pirmos punktus guva vien pēc divarpus minūtēm, bet pie rezultāta 2:11 Zībartam nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Turpinājumā latvietes spēja lauzt mača gaitu un izcīnīt smagu uzvaru.