Latvijas basketbolists Dairis Bertāns piektdien ar precīzu tālmetienu pēdējās sekundēs izrāva Vitorijas Laboral Kutxa komandai uzvaru Eirolīgas otrā posma jeb TOP 16 turnīra sīvā spēlē pret pērnā gada turnīra uzvarētāju Madrides Real.

Laboral Kutxa, kas jau ir nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas spēlēs, savās mājās svinēja panākumu ar 89:88 (11:21, 25:25, 31:21, 22:21), vēl vairāk samazinot Real izredzes tikt grupas labāko četru komandu skaitā, kas turpinās cīņu izslēgšanas turnīrā. Izšķirošo grozu ar ļoti grūtu metienu trāpīja tieši Latvijas basketbolists, kļūstot par mača varoni.

Bertāns spēlēja 23 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, trāpot trīs no pieciem tālmetieniem, bloķējot vienu metienu, pieļaujot vienu kļūdu un nopelnot četras personiskās piezīmes, kas viņam spēlē deva trīs efektivitātes punktus.

Laboral Kutxa ļoti slikti iesāka spēli, nonākot iedzinējos ar desmit punktiem un arī pēc pirmā puslaika viesu handikaps bija nemainīgs (36:46). Taču trešajā ceturtdaļā laukuma saimnieki atspēlējās un panāca izlīdzinājumu, bet spēles pēdējais cēliens bija ļoti saspringts.

Laboral Kutxa uz brīdi iekrāja sešu punktu pārsvaru, tomēr Real nepadevās un, tuvojoties cīņas beigām, Vitorijas komanda bija iedzinējos ar 84:87. Laboral Kutxa ar diviem soda metieniem starpību samazināja līdz minimumam, bet Real nepilnas piecas sekundes pirms beigām trāpīja tikai vienu sodiņu, ļaujot mājiniekiem pēdējā uzbrukumā ar tālmetienu ēģināt tikt pie uzvaras. Izšķirošais metiens tika uzticēts Bertānam, kurš komandu nepievīla un pār pretinieka rokām raidīja bumbu grozā.