Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien iemeta 13 punktus Eirolīgas spēlē par trešo vietu, tomēr viņa pārstāvētā Vitorijas Laboral Kutxa komanda no Spānijas ar 75:85 (16:20, 26:20, 11:21, 22:24) piekāpās Krievijas vienībai Krasnodaras Lokomotiv-Kuban.

Laboral Kutxa vadībā atradās vēl trešās ceturtdaļas vidū, tomēr pēc trešās ceturtdaļas Krasnodaras komandai bija jau astoņu punktu pārsvars, bet atlikušajā laikā Lokomotiv-Kubaņ neļāva pretiniekiem iesaistīties cīņā par uzvaru.Bertāns nospēlēja 26 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem izpildītajiem divpunktu raidījumiem, trīs no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat uzbrucējs izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja divas piezīmes un pats izprovocēja divus pārkāpumus, tiekot pie desmit efektivitātes punktiem.

Uzvarētājiem pa 21 punktam iemeta Malkolms Delanijs un austrālietis Raiens Brekhofs. Savukārt Laboral Kutxa vienībā vairāk par Bertānu iemeta vienīgi 25 punktus guvušais Dariuss Edamss. Laboral Kutxa piektdien pusfinālā ar rezultātu 77:88 pagarinājumā piekāpās Fenerbahce basketbolistiem, bet Bertāns šajā mačā guva divus punktus.

Bertāns bija pirmais latviešu spēlētājs, kurš iekļuvis Eirolīgas finālsacensībās, kopš to 16 gadus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB). Iepriekšējo reizi Gundars Vētra CSKA komandas sastāvā 1996.gadā sasniedza FIBA rīkotās Eirolīgas finālčetrinieku.

Ceļā uz finālčetrinieka turnīru Laboral Kutxa ceturtdaļfinālā ar 3-0 uzveica Grieķijas komandu Atēnu Panathinaikos, bet Lokomotiv-Kuban ar 3-2 pārspēja Spānijas komandu Barcelona. Tikmēr CSKA ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 uzveica Belgradas Crvena Zvezda Telekom no Serbijas, kamēr Fenerbahce ar tādu pašu rezultātu pieveica pērnās sezonas Eirolīgas čempioni Madrides Real no Spānijas.