Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē par septīto vietu un pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru piektdien ar 70:97 smagi zaudēja Čehijas basketbolistiem.

Latvija spēli iesāka veiksmīgi, spēles pirmajā ceturtdaļā metot ar 80% precizitāti. Grozā trāpīja Kaspars Bērziņš, Dairis Bertāns, Kristaps Janičenoks, bet zem groza labi darbojās Rolands Freimanis. Tieši pēc viņa metiena Latvija ieguva 6 punktu pārsvaru – 18:12. Taču precīzi meta arī čehi. Pēc Tomaša Satoranska tālmetiena vadībā jau izvirzījās vadība 24:22, un turpmāk mūsu komanda atpalika arvien vairāk.

Foto

Puslaiku Čehija noslēdza ar 57:36 savā labā, un atšķirībā no Latvijas spēles ar Igauniju, mūsu komandai pēc pārtraukuma neizdevās lauzt spēles gaitu. Beigās Čehija izcīnīja uzvaru ar 97:70, izcīnot 7. vietu Eiropas čempionātā un nopelnot pēdējo ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Jānis Timma ar 11 punktiem, bet čehiem Jana Veselija kontā 24 punkti. Līdz ar to Latvija savu veiksmīgāko Eiropas čempionātu pēdējo 14 gadu laikā noslēdz 8. vietā.