BK Ventspils 17. Eiropas kausu sezonu iesākusi ar grūtu, bet pelnītu uzvaru, savā laukumā pārspējot bijušā komandas galvenā trenera Gašpera Okorna vadīto Slovēnijas Helios Suns. Turnīra turpinājumā ventspilniekiem trīs izbraukuma spēles un pirmā nākamnedēļ ar Lietuvas Pieno Zvaigzdes.

Ventspilnieki eirosezonas atklāšanas spēli iesāka ar tiem pašiem robiem sastāvā, ar kuriem sadzīvo jau ilgāku laiku. Joprojām Kārlis Muižnieks ir spiests iztikt bez Butjankova, Lomaža un Aņisimova palīdzības un joprojām nav īstas skaidrības par to, kad viņi visi atgriezīsies laukumā. Iztiekot ar tiem spēkiem, kas palikuši treneru rīcībā, Kārlis Muižnieks starta pieciniekā izvēlējās Mičelu, Peineru, Janičenoku, Gražuli un Šeļakovu.

Atradās un tas bija Žanis Peiners, kurš šajā sezonā joprojām nav (nebija) atvēries. Tieši Žaņa aktivitātes pie pretinieku groza (trīs punkti pēc kārtas) ļāva pietuvoties (kārtējo reizi) līdz divu punktu attālumam (53:55) un tieši Žaņa sadarbība ar Viginsu panāca arī neizšķirtu (55:55). Kad pēdējā ceturtdaļā ir nospēlētas četras minūtes, beidzot ir sagaidīts ilgi gaidītais brīdis – mājinieki izvirzās vadībā (57:55). Un atkal savu roku pieliek Peiners, kura rezultatīvā piespēle ļauj Gražulim gūt divus punktus. Pēc tam labs darbiņš aizsardzībā un seko Janičenoka-Gražuļa sadarbība ar pēdējā rezultatīvo metienu (59:55). Viesi nav spējuši gūt punktus turpat četras minūtes, taču tās ir viņu problēmas…

Laukumā atgriežas Šeļakovs un arī viņam ir ko teikt. Pirmie divi punkti un jau +6 (61:55). Gražulim izdodas iemest tālmetienu rezultāts kļūst pagalam sirdi sildošs (64:55) un tas ir nopietns pieteikums pirmajai uzvarai jaunajā turnīrā, kas beigu beigās arī tika izcīnīta. Rezultāts varēja būt maķenīt lielāks, ja vien pēdējās sekundēs spēlētāji nesāktu nodarboties ar pašdarbību. Tā vietā, lai nosargātu +7, uzbrukumā notiek nesekmīga publikas izklaidēšana. Beigu beigās palika tikai +5 un, iespējams, ka šīs pēdējās sekundes atcerēsimies pēc atbildes spēles pretinieku laukumā.