Ventspils uzvar VEF Rīga un pagarina LBL pusfināla sēriju

Ventspils komanda svētdien ar rezultātu 86:80 (15:25, 23:12, 21:24, 27:19) pieveica čempionvienību VEF Rīga, pagarinot Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sēriju. Sērijā līdz trim uzvarām Ventspils pietuvojās pretiniekiem līdz 1-2, bet nākamais mačs otrdien tiks aizvadīts Rīgā.

Pirmo ceturtdaļu ļoti pārliecinoši aizvadīja rīdzinieki, pēc desmit minūtēm atrodoties vadībā ar 25:15. Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki pārņēma iniciatīvu un pēc puslaika jau ar 38:37 priekšā bija mājinieki.

Otrajā puslaikā pirmajās 17 minūtēs neviena no komandām neieguva lielāku pārsvaru par četriem punktiem, bet ceturtās ceturtdaļas vidū pārliecinošāk darbojās ventspilnieki un pēc Derika Niksa bumbas trieciena grozā no augšas panāca jau 80:74. Tiesa, pēdējās minūtes ievadā meksikāņu aizsargs Fransisko Kruss ar pustālo metienu panāca izlīdzinājumu 80:80. Turpinājumā vēl divus punktus iemeta Nikss, bet ventspilnieki noturēja aizsardzībā Džoša Harelsonu un guva uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu bija Māris Gulbis, bet 20 punktus iemeta Villijs Dīns. Tikmēr VEF Rīga sastāvā 20 punktus sameta Kruss, bet ar 19 punktiem piebalsoja Džošua Bostiks. Ventspils un VEF Rīga komandas finālos savā starpā bija tikušās iepriekšējās piecas sezonas, bet nu kārtība ir izjaukta, jo finālu sasniegusi regulārā čempionāta uzvarētāja Valmiera/ORDO, kas savā pusfinālā ar 3-0 pieveica Liepāja/Triobet spēlētājus.