Dramatiskā cīņā Ventspils uzvar VEF Rīga un izvirzās vadībā LBL finālsērijā

Dramatisku uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas finālsērijas trešajā mačā izcīnīja Ventspils vienība, kas savā laukumā ar 87:82 pārspēja VEF Rīga komandu. Līdz ar panākumu, sērijā līdz četrām uzvarām ar 2-1 vadībā ir Ventspils.

Dueļa sākums aizritēja ar nelielu viesu pārākumu, četras minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām rīdziniekiem iekrājot sešu punktu pārsvaru 18:12. Tomēr pēc divām minūtēm mājinieki rezultātu izlīdzināja 18:18, bet VEF Rīga pirmo ceturksni noslēdza ar punkta pārsvaru 22:21.

Otrais spēles nogrieznis iesākās te vienai, te otrai komandai izvirzoties vadībā. Tomēr cīņas turpinājumā jau rezultatīvāki bija Ventspils basketbolisti, kuriem divas minūtes pirms puslaika beigām deviņu punktu pārsvars 43:34. Puslaika izskaņā viesiem dažus punktus izdevās atgūt, un pārtraukumā ejot ventspilniekiem sešu punktu pārsvars 48:42.

Lai gan trešā spēles ceturkšņa vidū VEF Rīga spēja izvirzīties vadībā ar trim punktiem 58:55, tomēr mājinieki guva 12 punktus, uz ko pretinieki atbildēja ar diviem, un rezultāta tablo pirms ceturtās ceturtdaļas vēstīja 67:58 ventspilnieku labā. Divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām visiem izdevās pietuvoties līdz punkta atstatumam 72:73, tomēr mača galotnē veiksmīgāki bija Ventspils basketbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 87:82.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 16 punktiem bija Māris Gulbis, bet par punktu mazāk guva Džerajs Grants. Tāpat teicamu sniegumu demonstrēja arī ventspilnieks Kristaps Janičenoks, kuram 14 punkti. Savukārt VEF Rīga komandā ar 27 punktiem izcēlās Džeralds Robinsons.

Sērijas turpinājumā komandas svētdien atgriezīsies Arēnā Rīga, bet pēc tam tās otrdien atkal tiksies Ventspilī.