Ventspils pirmajā BBL finālspēlē ar 70:68 uzvar čempionus Šiauliai

Uzvaru Baltijas Basketbola līgas pirmajā finālspēlē trešdien izcīnīja Latvijas čempionvienība Ventspils, kas ar 70:68 savā laukumā pārspēja Lietuvas klubu Šiauliai, kas čempionu titulu izcīnīja pērn.

Līdz ar to Latvijas vienība ieguvusi minimālu pārsvaru pirms 1.aprīlī Šauļos gaidāmās atbildes spēles. Sacensībās triumfēs vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Spēle pirmajā mača ceturtdaļā ritēja punkts punktā, un lielākais pārsvars, ko kāda no komandām varēja sasniegt, bija trīs punkti, kas izdevās Šiauliai vienībai. Tomēr visās trijās šādās situācijās ventspilnieki prata atspēlēties un pirmo ceturksni noslēdza ar divu punktu pārsvaru (19:17).

Otro ceturtdaļu aktīvāk iesāka viesi, tomēr arī šis spēles nogrieznis ritēja, te vienai, te otrai komandai pārņemot vadību, un pirmais spēles puslaiks noslēdzās ar 34:32 Ventspils vienības labā.

Trešo ceturtdaļu apņēmīgāk iesāka mājinieki, kuriem ceturkšņa vidū izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru (44:39). Tomēr tad visiem izdevās atspēlēties un ceturtā ceturkšņa otrajā minūtē panākt jau piecu punktu pārsvaru savas komandas labā (55:50). Turpmākajā mača gaitā rezultatīvāki bija ventspilnieki, kuri četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 62:62. Savukārt spēles izskaņā mājinieki svinēja uzvaru ar 70:68.

Rezultatīvākais spēlētājs Ventspils kluba rindās bija Hārvijs Grants, kuram 14 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, bet 11 punktus guva Kristaps Janičenoks. Savukārt viesiem ar 14 punktiem izcēlās Gintars Leonavičs un Juļus Juciks.

Ventspils turnīra pusfinālā divu spēļu summā pārliecinoši ar 150:129 pieveica TU/Rock vienību no Igaunijas. Pirmajā komandu tikšanās reizē ventspilnieki savās mājās bija pārāki ar 74:57, bet izbraukumā Latvijas čempioni izcīnīja uzvaru ar 76:72.

Tikmēr Šiauliai savās mājās ar 73:69 pārspēja citu Lietuvas klubu Utenas Juventus, bet izbraukumā nospēlēja neizšķirti 60:60, kas komandai ļāva triumfēt divu spēļu summā ar iznākumu 133:129.