Ventspils basketbolisti iekļūst BBL finālā

Latvijas čempioni Ventspils otrdien sasniedza Baltijas Basketbola līgas finālu, divu spēļu summā pārliecinoši pieveicot TU/Rock vienību no Igaunijas. Abu komandu atbildes spēlē Igaunijā Ventspils triumfēja ar 76:72, bet divu spēļu summā gūts pārliecinošs panākums ar 150:129.

Pirmo spēles ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja TU/Rock basketbolisti, kuriem divarpus minūtes pirms ceturkšņa beigām izdevās izvirzīties vadībā ar deviņiem punktiem (19:10). Tomēr viesi nepadevās un otrā spēles nogriežņa trešajā minūtē panāca neizšķirtu (30:30). Tālāk mačs ritēja punkts punktā līdz ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē Ventspils basketbolistiem izdevās iegūt astoņu punktu pārsvaru (67:59). Lai gan atlikušajā spēles daļā mājinieki mēģināja pietuvoties, taču ventspilnieki prata noturēt pārsvaru un svinēja uzvaru ar 76:72.

Rezultatīvākais spēlētājs Ventspils rindās ar 15 punktiem bija Mārtiņš Meiers, bet pa 11 iemeta Māris Gulbis un Žanis Peiners. Savukārt TU/Rock komandai ar 20 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Janars Talts. Pirmajā mačā pirms nedēļas Ventspils savā laukumā bija pārāki ar 74:49.