VEF Rīga VTB līgas spēlē piekāpjas spēcīgajiem Kazaņas Unics

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā nespēja otrajā puslaikā turēties līdzi pretiniekiem un izbraukumā ar 72:82 (19:26, 24:16, 14:24, 15:16) piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Kazaņas Unics.

VEF Rīga sastāvā 21 punktu iemeta Fransisko Kruss, kuram arī 11 rezultatīvas piespēles, kamēr 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Mārtiņš Meiers. Savukārt 11 punktus guva Jānis Bērziņš. Savukārt Unics labā 27 punktus guva Kīts Lengfords.

Šīs spēles sākums Latvijas čempioniem bija veiksmīgs, jo pēc piecām spēlētām minūtēm VEF Rīga atradās vadībā ar 15:11. Tomēr Unics vienība atspēlējās un pārņēma cīņas vadību, pirmo ceturksni mājiniekiem noslēdzot ar septiņu punktu pārsvaru – 26:19. Otrā ceturkšņa sākumā Kazaņas komanda vēl par diviem punktiem palielināja savu pārsvaru, bet rīdzinieki turpmākajās minūtēs veica nelielu izrāvienu un panāca neizšķirtu 30:30. Abi klubi līdzīgi aizvadīja pirmā puslaika beigas, taču pēc sekmīgas Meiera darbības uzbrukumā un aizsardzībā VEF Rīga nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pārtraukumam panāca 38:34 sev par labu.

Vadību Latvijas komanda nosargāja, taču tā palika tikai viena punkta apmērā – 43:42.

Jau ar pašu otrā puslaika sākumu VEF Rīga zaudēja vadību, nepilnu divu minūšu laikā nonākot iedzinējos ar astoņiem punktiem (43:51). Lai gan turpmākajās minūtēs Kazaņas vienība savu pārsvaru vairs diez ko nepalielināja, arī rīdziniekiem neizdevās lauzt cīņas gaitu un panākt pretiniekus. Unics gana pārliecinoši otrajā puslaikā kontrolēja notikumu attīstību laukumā, neļaujoties kritumiem, turklāt pamatlaika noslēdzošajā daļā Lengfords mājiniekiem panāca jau 14 punktu pārsvaru (78:64), ko viesiem no Rīgas atspēlēt tā arī neizdevās.

Šo sezonu ambiciozais Kazaņas klubs iesācis ļoti labi, jo pēc 15 spēlēm izcīnītas 13 uzvaras, ierindojot to otrajā vietā Vienotās līgas kopvērtējumā. Tikmēr VEF Rīga kontā ir četras uzvaras 15 spēlēs, kas decembra vidū lika no amata atbrīvot galveno treneri Karlosu Fradi, kura vietā stājās līdzšinējais viņa palīgs Jānis Gailītis.