VEF Rīga VTB līgas pēdējā mačā piekāpjas Zenit komandai

Zaudējumu VTB Vienotās līgas pēdējā mačā svētdien piedzīvoja Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga, kas savā laukumā ar 88:93 piekāpās Sanktpēterburgas Zenit komandai.

Lai gan pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka viesi (12:5), tomēr VEF Rīga spēja atspēlēties un ceturksni noslēgt neizšķirti 19:19. Otrā ceturkšņa pirmajā pusē rezultatīvāki bija mājinieki, kuriem spēles nogriežņa sestajā minūtē iegūts septiņu punktu pārsvars (37:30), bet Zenit atspēlējās un pirmo puslaiku noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (47:44).

Trešā cīņas ceturtdaļa aizritēja punkts punktā un mača rezultāts pirms ceturtā ceturkšņa bija neizšķirts 69:69. Lai gan ceturto ceturtdaļu rezultatīvāk iesāka rīdzinieki (79:73), tomēr viesi atspēlējās un svinēja uzvaru ar 93:88.

Rezultatīvākais spēlētājs VEF Rīga rindās bija aizsargs Kelvins Dorsijs Heriss, kuram 20 punkti, bet ar 16 punktiem piebalsoja Džerlads Robinsons. Savukārt uzvarētājiem labākais ar 25 punktiem bija Valters Hodžs.

Kā zināms, VEF Rīga cerības uz dalību izslēgšanas turnīrā zaudēja pirms nedēļas, kad ar 78:79 izbraukumā piekāpās Astana komandai, ko vada tās bijušais galvenais treneris Ramūns Butauts. Trešdien Astana ar 88:85 pārspēja arī Zenit basketbolistus, kļūstot par pēdējo izslēgšanas turnīra dalībnieci un ārpus labāko astotnieka atstājot Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempioni Tallinas Kalev.

Zenit vienība iepriekšējā gada vasarā tika pārformēta uz Ļubercu Triumf kluba bāzes. Iepriekš Sanktpēterburgas vīriešu basketbolu pārstāvēja Spartak komanda, kuru iepriekšējā sezonā vadīja latvieši Gundars Vētra un Mārtiņš Zībarts, taču pēc pagājušās sezonas klubs tika izformēts.

Vienotajā līgā VEF Rīga tika pie 12 uzvarām 30 spēlēs un sezonu noslēdza desmitajā pozīcijā.

Tikmēr Zenit ar 22 panākumiem 30 mačos ierindojās ceturtajā pozīcijā un sacensību ceturtdaļfinālā tiksies ar Riharda Kuksika pārstāvēto Ņižņij Novgorod komandu, ko trenē Ainars Bagatskis, Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

Zināmi arī pārējie ceturtdaļfināla pāri – Krievijas spēcīgākā vienība Maskavas CSKA spēkosies ar Astana, Maskavas apgabala Himki samēros spēkus ar Saratovas Avtodor, bet Rolanda Freimaņa pārstāvētā Kazaņas Unics atkal tiksies ar Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ, ko iepriekš samērā negaidīti apspēlēja Eiropas kausa ceturtdaļfinālā.