VEF Rīga Vienotās līgas mačā pārspēj Butauta trenēto Astana

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga svētdien izbraukumā VTB Vienotās līgas mačā ar rezultātu 89:71 (15:20, 22:24, 32:15, 20:12) uzveica Kazahstānas klubu Astana, ko vada rīdzinieku vienības kādreizējais galvenais treneris Ramūns Butauts.

Rīdzinieki pēc puslaika bija iedzinējos ar septiņiem punktiem, taču spēles otrajā daļā VEF Rīga uzlaboja aizsardzību un veiksmīgi realizēja trīspunktu metienus, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

VEF Rīga sastāvā ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Džošs Bostiks, 19 sameta Džošs Harelsons, 12 pievienoja Jānis Bērziņš un Entonijs Mailzs, kurš VEF Rīga sastāvam uz pārbaudes laiku pievienojās šonedēļ un aizvadīja debijas spēli, bet desmit punkti Mareka Mejera kontā.

Astana rindās 17 punktus guva Aleksejs Žukaņenko, 15 sameta Džerijs Džonsons, bet 14 pievienoja Keiners-Medlijs.

Mača ievadā cīņa ritēja punkts punktā, pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts 11:11, taču turpinājumā Astana veica 9:0 izrāvienu. Līdz pārtraukumam rezultāta starpību rīdzinieki nedaudz samazināja, jo pusotrā minūtē četrus punktus guva Mailzs. Pēc pirmās ceturtdaļas rīdzinieki bija iedzinējos ar 15:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā VEF Rīga guva septiņus punktus pēc kārtas un panāca neizšķirtu 22:22. Vēlāk divus tālmetienus pēc kārtas realizēja Džonsons, kurš arī turpinājumā bija rezultatīvs, panākot Astana vienībai astoņu punktu pārsvaru. Rīdziniekiem nesekmējās ar metieniem no tālās distances un puslaika pārtraukumā bija jādodas ar septiņu punktu deficītu (37:44).

Ar vairākiem precīziem metieniem no distances VEF Rīga atspēlējās un trešās ceturtdaļas vidū pārņēma vadības grožus. Arī turpinājumā rīdziniekiem spēle uzbrukumā izdevās un trešo ceturtdaļu viesu komanda noslēdza jau ar desmit punktu pārsvaru – 69:59. Uzlabojās arī rīdzinieku spēle aizsardzībā, izdevās pārtvert vairākas bumbas, kas deva ātro pretuzbrukumus. Turpinot sekmīgi realizēt trīspunktu metienus, VEF Rīga pārsvars drīzumā pārsniedza 20 punktu robežu, kas mača galotnē deva pārliecinošu uzvaru.