VEF Rīga sīvā cīņā piekāpjas VTB Vienotās līgas vicelīderiem Khimki

Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien savās mājās ar rezultātu 77:84 piekāpās turnīra vicelīderiem Maskavas apgabala Khimki vienībai.

Abas komandas dueli iesāka punkts punktā, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā Khimki spēja panākt piecu punktu pārsvaru (20:15), taču rīdzinieki deficītu atspēlēja un otrā ceturkšņa ievadā izvirzījās vadībā ar 23:22. Vadību abas vienības pārņēma pamīšus, taču pirmā puslaika izskaņā Maskavas apgabala vienība spēja gūt vairākus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 37:33. Tomēr rīdzinieki pēdējos uzbrukumus aizvadīja sekmīgi, panākot neizšķirtu 39:39.

Otrā puslaika sākumā rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 46:41, taču Maskavas apgabala komanda Latvijas komandu panāca un arī pārņēma vadību. VEF Rīga basketbolistiem arvien lielākas grūtības sagādāja turēties līdzi pretiniekiem, kuri mazāk nekā četras minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā ar 77:71.

Mājinieki pēdējās minūtēs centās saasināt spēles gaitu un noķert pretiniekus, taču tas neizdevās, kā rezultātā Khimki izcīnīja uzvaru ne pārāk spriedzes pilnā galotnē.

VEF Rīga sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Robs Loverijs, bet desmit pievienoja Kelvins Dorsijs Heriss. Savukārt pa astoņiem punktiem guva Ingus Jakovičs un Artūrs Strēlnieks.

Pēdējās astoņās VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlēs Khimki ir izcīnījuši septiņas uzvaras, vienīgo zaudējumu šajā laikā piedzīvojot 8.martā, kad izbraukumā ar 63:65 piekāpās Sanktpēterburgas Zenit. Tomēr nesen Khimki divu spēļu summā pieveica Zenit Eiropas kausa astotdaļfinālā.