VEF Rīga pārliecinoši apspēlē bijušā trenera Mazura Tbilisi Vita

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 99:59 (22:10, 17:11, 24:23, 36:15) pārliecinoši apspēlēja turnīra pastarīti Gruzijas klubu Tbilisi Vita, kuras galvenais treneris ir bijušais rīdzinieku vadītājs Nikolajs Mazurs.

Līdz ar to pēdējo piecu Vienotās līgas maču laikā VEF Rīga basketbolisti guvuši jau četras uzvaras. VEF Rīga sastāvā šajā mačā 19 punktus guva Jānis Bērziņš, bet Džošs Bostiks iemeta 17 punktus. Savukārt pa 12 punktiem pievienoja Mareks Mejeris, Fransisko Kruss un Ingus Jakovičs.

Foto

Jau ar pašu spēles sākumu izpaudās rīdzinieku pārsvars, jo jau devītajā minūtē mājinieku pārsvars sasniedza 13 punktus (19:6), bet otrajā ceturtdaļā Latvijas čempioni bija vadībā arī ar vairāk nekā 20 punktiem. Pirmo puslaiku VEF Rīga noslēdza ar rezultātu 39:21 sev par labu.

Otrajā puslaikā cīņas gaita būtiski nemainījās, turklāt arī Vita basketbolistiem neatradās nekādi pretargumenti, lai lauztu spēli. Spēles izskaņā VEF Rīga handikaps sasniedza arī 40 punktus,

Kā zināms, Mazurs bija ilggadējs VEF Rīga treneris, bet pērn pildīja vienības galvenā trenera funkcijas. Šīs sezonas sākumā viņš kļuva par Maskavas Dinamo galveno treneri, taču klubs finansiālu problēmu dēļ netika pie spēlēšanas ne Vienotajā līgā, ne Krievijas Superlīgā, ne FIBA Eiropas kausa izcīņā, tāpēc Mazurs gada sākumā pārcēlās uz Gruzijas komandu. Iepriekš Tbilsi kluba galvenā trenera pienākumus pildīja Gruzijas speciālists Mihails Kobešavidze, kurš pēc tam kļuva par Latvijas speciālista palīgu.