VEF Rīga LBL pusfināla pirmajā spēlē viesos uzveic Ventspili

Pērnās sezonas čempione VEF Rīga Aldaris Latvijas Basketbola līgas pusfināla pirmajā spēlē trešdien viesos uzveica Ventspili, turklāt kurzemnieku rindās traumu guva komandas līderis Kristaps Janičenoks.

Rīdzinieki uzvarēja ar rezultātu 76:65 (22:21, 16:17, 22:12, 16:15), sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Informācija liecina, ka Janičenokam ir ieplīsusi Ahileja cīpsla un sezona viņam, visticamākais, ir beigusies. Tiesa, vēl nav veikta padziļināta medicīniskā izmeklēšana, tāpēc galējā diagnoze nav zināma.

Ar 16 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm uzvarētāju rindās izcēlās Fransisko Kruss, bet 15 punktus iemeta Mareks Mejeris. Savukārt 13 punkti Džošua Bostikam, bet desmit punktus iemeta Jānis Bērziņš. Tikmēr mājiniekiem 13 punktus guva Villijs Dīns, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles. Desmit punktus iemeta Deriks Nikss, bet pa astoņiem punktiem Mārim Gulbim un Demjeram Pitsam.

Mača sākumā pārsvars laukumā piederēja viesiem, kuri pirmajās četrās minūtēs iekrāja deviņu punktu pārsvaru (14:5). Tiesa, mājiniekiem izdevās sekmīga pakaļdzīšanās, un pirmais ceturksnis noslēdzās ar 22:21 VEF Rīga labā.

Otrās ceturtdaļas ievadā ventspilnieki iemeta sešus bezatbildes punktus (27:22), taču pēc Janičenoka notraumēšanās rīdzinieki trīsarpus minūšu laikā panāca izlīdzinājumu (31:31). Tāpat neizšķirtu (38:38) rezultāta tablo vēstīja pēc nospēlēta pirmā puslaika.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki vēl atradās vadībā ar 44:40, bet tad VEF Rīga veica 10:0 izrāvienu. Lai gan mājiniekiem nedaudz izdevās pietuvoties, tomēr trešās ceturtdaļas nogalē laukumā saimniekoja Rīgas basketbolisti, kuri pirms ceturtā ceturkšņa panāca desmit punktu pārsvaru (60:50).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Ventspils deficītu samazināja līdz septiņiem punktiem (55:62), taču četru minūšu laikā galvaspilsētas klubs savu pārsvaru dubultoja (69:55). Atlikušās četras minūtes VEF Rīga pārsvaru noturēja un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 76:65.

Sērijas otrā spēle tiks aizvadīta piektdien VEF Rīga laukumā.