Vecvagara Žalgiris uzvar Pinar Karsiyaka, Strēlnieka Brose Baskets piekāpjas CSKA

Trešo uzvaru sezonas trijos mačos ceturtdien izcīnīja Krievijas superklubs Maskavas CSKA, kas D grupas mačā savā laukumā ar 83:77 pieveica latvieša Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Vācijas vicečempioni Bambergas Brose Baskets.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, realizējot trīs no pieciem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, viena pārtverta piespēle, divas piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi, kas ļāva tikt pie deviņiem efektivitātes punktiem.

Rezultatīvākais Brose Baskets rindās bija Bredlijs Vanameikers, kurš guva 19 punktus, bet CSKA rindās ar 22 punktiem izcēlās francūzis Nando de Kolo, kuram ar 18 punktiem piebalsoja serbs Milošs Teodosičs.

Pateicoties krietni labākam sniegumam otrajā spēles ceturtdaļā, pirmo puslaiku ar 37:28 savā labā noslēdza CSKA. Trešo spēles ceturksni komandas nospēlēja neizšķirti (21:21), bet noslēdzošajā mača ceturtdaļā viesi pat izvirzījās vadībā (69:68). Tomēr mača nogali veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, izcīnot uzvaru ar 83:77.

Citā šīs grupas spēlē Izraēlas komanda Telavivas Maccabi FOX savā laukumā ar 79:63 apspēlēja Sasāri Dinamo Banco di Sardegna no Itālijas. Savukārt piektdien Spānijas komanda Malagas Unicaja, kas pagaidām cīnās bez zaudējumiem, uzņems Turcijas klubu Stambulas Darussafaka Dogus.

Uzvaru ceturtdien izcīnīja Latvijas izlases saspēles vadītāja Kaspara Vecvagara pārstāvētais Lietuvas klubs Kauņas Žalgiris, kas viesos ar 68:66 uzveica Turcijas vienību Izmiras Pinar Karsiyaka. Vecvagars šajā mačā laukumā pavadīja astoņas minūtes un vienu sekundi, pie punktiem netiekot. Latvietis garām aizmeta vienīgo divpunktu raidījumu, taču savāca divas bumbas zem groziem, nopelnīja vienu piezīmi un kā vienīgais tika pie negatīva efektivitātes rādītāja -1. Uzvarētāju labā 16 punktus guva Pauļus Jankūns, bet mājinieku rindās ar 17 punktiem izcēlās Kenijs Gabriels.

Tāpat C grupā ceturtdien Spānijas superklubs Barselonas Lassa ar 77:52 pieveica Atēnu Panathinaikos no Grieķijas. Kopvērtējumā tagad aiz Lokomotiv-Kubaņ seko Žalgiris un Lassa vienības, kas guvušas pa divām uzvarām trijās cīņās.

Pirmo zaudējumu šīs sezonas Turkish Airlines Eirolīgas turnīrā basketbolā ceturtdien piedzīvoja viena no spēcīgākajām Turcijas vienībām Stambulas Anadolu Efes, kas savā laukumā ar 75:81 piekāpās Zagrebas Cedevita no Horvātijas.

Kaut pirmajās trijās ceturtdaļās Cedevita gandrīz nepārtraukti atradās iedzinējos, pēdējā tā veica 15:2 izrāvienu, novedot dueli līdz panākumam. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Miro Bilans, bet amerikānis Džeikobs Pulens iemeta 18 punktus, desmit no tiem gūstot ceturtajā ceturtdaļā.

Vēl vienā B apakšgrupas mačā Spānijas komanda Vitorijas Laboral Kutxa, kuras sastāvā ir arī no traumas atlabstošais latvietis Dāvis Bertāns, ar 107:71 droši uzvarēja Limoges CSP no Francijas. Mača gaitā Spānijas klubs realizēja 13 tālmetienus.

B grupā tagad pa divām uzvarām trijos mačos ir Laboral Kutxa un Anadolu Efes komandām, bet piektdien šādu attiecību panāks arī trešā kārtas pāra uzvarētāja.