Vecvagara Žalgiris iekļūst Lietuvas čempionāta finālā

Latviešu basketbolists Kaspars Vecvagars pirmdien iemeta sešus punktus, palīdzot Kauņas Žalgiris komandai izcīnīt uzvaru Lietuvas čempionāta pusfināla sērijas trešajā spēlē, savu skatītāju priekšā ar 80:72 (30:15, 19:18, 17:19, 14:20) uzveicot Utenas Juventus.

Sērijā līdz trim uzvarām ar 3-0 uzvarēja Žalgiris, kas finālā spēkosies ar Viļņas Lietuvos Rytas un Klaipēdas Neptunas pusfināla uzvarētāju. Šajā pusfinālā ar 2-0 vadībā ir Klaipēdas vienība.

Sērijas trešajā spēlē Vecvagars laukumā bija tieši deviņas minūtes, kuru laikā iemeta trīs no četriem divpunktu metieniem, bet aizmeta garām divus tālmetienus. Tāpat viņam trīs piezīmes un viena pārtverta bumba.

Rezultatīvākais Žalgiris sastāvā bija Renalds Seibutis, kurš guva 12 punktus, bet 11 punkti un 13 bumbas zem groziem Pauļum Jankūnam.

Savukārt pretiniekiem ar 20 punktiem atzīmējās Egīdijs Dimša. Ar 32 uzvarām 36 spēlēs Žalgiris uzvarēja regulārajā turnīrā, bet Juventus ar 18 panākumiem bija sestā. Ceturtdaļfinālā Kauņas klubs ar 3-0 uzveica Pasvāles Pieno žvaigždes, bet Juventus ar 3-2 pārspēja Prieņu-Birštonas Vytautas.

Kā zināms, iepriekšējās divas sezonas saspēles vadītājs Vecvagars gandrīz pilnībā izlaida smagas ceļgala traumas dēļ, laukumā atgriežoties pagājušajā vasarā, kad iekļuva Latvijas valstsvienības sastāvā dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pērn vienība ar latvieti pagarināja līgumu pēc sistēmas 1+1.

Septiņpadsmitkārtējā Lietuvas čempione Žalgiris šosezon startēja arī ULEB Eirolīgā, kur nevarēja pārvarēt turnīra otro posmu.