Vecvagara Žalgiris Eirolīgas mačā uzveic Polijas čempioni Stelmet

Latviešu basketbolista Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris ceturtdien Eirolīgas mačā savā laukumā ar 67:56 (17:14, 19:15, 21:20, 10:7) uzveica Polijas čempioni Zelona Guras Stelmet. Vecvagars šajā mačā bija komandas pieteikumā, taču laukumā nedevās.

Spēle iesākās ar nelielu lietuviešu komandas pārsvaru, bet viesi otrās ceturtdaļas vidū uz brīdi izvirzījās vadībā (20:19). Tiesa, Žalgiris ātri vien atguva vadību un pirmo puslaiku noslēdza ar sešu punktu pārsvaru (36:30).

Trešās ceturtdaļas nogalē Stelmet pietuvojās līdz divu punktu deficītam (47:49), tomēr Kauņas vienība prata nosargāt pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 67:56.

Žalgiris komandā ar 16 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Pauļus Jankūns, kamēr viesu rindās rezultatīvākais bija Mateušs Ponitka, kurš guva 15 punktus.

Ar trim uzvarām sešās spēlēs Žalgiris pakāpusies uz trešo vietu C apakšgrupā. Tiesa, četras šīs apakšgrupas komandas vēl nav aizvadījušas sestās kārtas spēles. Pa četrām uzvarām piecās spēlēs Barselonas Lassa un Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ komandām, bet divas uzvaras izcīnījušas Izmiras Pinar Karsiyaka un Atēnu Panathinaikos, bet Stelmet guvusi tikai vienu panākumi sešos dueļos.

Pērnās sezonas Eirolīgas finālčetrinieka turnīra fināliste Grieķijas klubs Pireju Olympiacos ceturtdien ar 83:70 (21:24, 20:16, 23:16, 19:14) viesos uzveica horvātu vienību Zagrebas Cedevita. Uzvarētājiem 19 punktus sameta un astoņas bumbas zem groziem savāca Otello Hanters, kamēr mājinieku vienībā ar 13 punktiem un septiņiem izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās Džeikobs Pulens.

B apakšgrupā līdere ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir Olympiacos, kamēr otrā ar trim panākumiem ir savainotā latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas vienība Vitorijas Laboral Kutxa. Trīs panākumi sešās spēlēs ir Cedevita, bet pa divām uzvarām piecās spēlēs guvušas Stambulas Anadolu Efes un Francijas klubs Limoges CSP, kamēr viena uzvara Milānas EA7 Emporio Armani rēķinā.

Zaudējumu trešdien piedzīvojusi čempione Madrides Real, kas savā laukumā ar 82:85 (22:24, 20:20, 21:22, 19:19) piekāpās lietuvieša Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala Himki. Uzvarētāju labā 18 punktus guva amerikāņu aizsargs Tairīss Raiss, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr mājinieku rindās rezultatīvākais bija Serhio Rodrigess, kurš guva 17 punktus.

A apakšgrupas līdere ar četrām uzvarām piecās spēlēs ir Stambulas Fenerbahce, bet tikpat panākumi sešos dueļos Himki rēķinā. Pa divām uzvarām piecās spēlēs ir Francijas klubam Strasbourg, Minhenes Bayern un Belgradas Crvena Zvezda Telekom, bet tikpat panākumi sešās cīņās čempiones Real rēķinā.