Valmieras/ORDO basketbolisti LBL mačā pieveic Liepāju/Triobet

Pie svarīga panākuma Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā trešdien tika Valmiera/ORDO, kas savu skatītāju priekšā ar 82:71 (13:12, 23:14, 23:17, 23:28) pārspēja Liepāju/Triobet.

Valmieras/ORDO sastāvā 24 punktus iemeta Armands Šķēle, bet 17 pievienoja viņa jaunākais brālis Aigars Šķēle. Šajā spēlē mājinieku rindās pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezās Akselis Vairogs, kurš nepilnu četru minūšu laikā pie punktiem netika.

Savukārt liepājniekiem 19 punktus guva Gints Antrops, bet Klāvs Čavars pievienoja 17 punktus un desmit bumbas zem groziem.

Lai gan duelis starp abām komandām sākās līdzīgā, bet mazrezultatīvā cīņā, Valmieras basketbolisti veica izrāvienu otrajā ceturtdaļā, no 13:12 panākot 22:12. Pēcāk liepājnieki dažus punktus atguva, taču līdz lielajam pārtraukumam mājinieki atkal savu pārsvaru atguva, atpūtā dodoties ar 12 punktu handikapu (36:24).

Otrā puslaika pirmajā daļā Valmieras/ORDO pārsvars pārsniedza arī 20 punktus (59:38), bet pamatlaika izskaņā Liepāja/Triobet spēja atgūties un nedaudz atjaunot intrigu šajā spēlē. Kad līdz ceturtā ceturkšņa beigām bija palikušas nepilnas četras minūtes, viesu basketbolists Mikus Sokolovs ar precīzu tālmetienu panāca vairs tikai mīnus septiņi liepājniekiem (61:68).

Tiesa, Valmieras komanda tik un tā savu pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru.

Valmieras un Liepājas komandas šosezon LBL turnīrā divas reizes jau bija tikušās, abām uzvarot savā laukumā. Sezonas sākumā Valmiera/ORDO mājās uzvarēja ar 71:67, bet decembra beigās Liepāja/Triobet mājās revanšējās ar 91:87.

Kā zināms, Valmieras/ORDO sastāvu otrdien papildināja Vairogs, kurš komandā atgriezies pēc desmit gadu pārtraukuma.