Valmiera/ORDO kliedē VEF Rīga izredzes automātiski sasniegt LBL pusfinālu

Valmiera/ORDO trešdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā ar 66:62 (19:21, 13:20, 12:8, 22:13) savā laukumā uzvarēja valsts čempionus VEF Rīga un nodrošināja automātisku vietu izslēgšanas spēļu pusfinālā, kamēr rīdziniekiem sezonas atbildīgie mači būs jāsāk no ceturtdaļfināla.

Valmiera/ORDO komandas sastāvā šajā spēlē pa 12 punktiem iemeta Armands Šķēle un Mārtiņš Laksa, bet 11 pievienoja Jānis Kaufmanis un Artūrs Bērziņš.

Savukārt VEF Rīga rindās 14 punktus guva Džošua Bostiks, kamēr 11 punkti un 12 atlēkušās bumbas Džošam Harelsonam.

Spēles pirmo daļu labāk aizvadīja VEF Rīga basketbolisti, kuriem pirmā puslaika beigās izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 41:28. Valmiera/ORDO gan šo deficītu likvidēja, pēc Artūra Bērziņa divpunktnieka trešās ceturtdaļas izskaņā panākot vairs tikai 44:48. Pamatlaika atlikusī daļa aizritēja sīvā un emocionālā gaisotnē, un Jānis Kaufmanis pēc precīza tālmetiena ceturtā ceturkšņa otrajā minūtē vadībā izvirzīja Valmiera/ORDO basketbolistus – 52:51.

Sākoties pēdējām divām pamatlaika minūtēm, rezultāts bija neizšķirts 58:58, bet nedaudz vairāk kā minūti pirms beigām Mārtiņš Laksa ar tālmetienu panāca 62:58 par labu valmieriešiem. Lai gan Fransisko Kruss divus punktus atguva, pēc tam Mārtiņš Mejeris neiemeta divus soda metienus. Šo pārsvaru Valmiera/ORDO arī nosargāja un guva svarīgu uzvaru.

Jau otrdien, kad Ventspils ar 106:71 sagrāva Barons/LDz vienību, kļuva zināms, ka VEF Rīga zaudējusi izredzes uz uzvaru regulārajā sezonā. Par to pašlaik cīņu turpina vienīgi valmierieši un ventspilnieki, kas regulārās sezonas noslēgumā sestdien savā starpā tiksies Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Trešdienas spēle bija svarīgāka VEF Rīga komandai, jo, izcīnot uzvaru, tā garantētu regulārās sezonas noslēgšanu otrajā vietā un vietu pusfinālā, taču tā nenotika. Savukārt Valmiera/ORDO, lai triumfētu regulārajā sezonā, obligāti jāuzvar sestdienas mačā.