Valmiera/ORDO basketbolisti pirmo reizi komandas vēsturē iekļūst LBL finālā

Regulārā čempionāta uzvarētāja Valmiera/ORDO komanda sestdien savā laukumā pārspēja Liepāja/Triobet vienību un pirmo reizi vēsturē iekļuva Aldaris Latvijas Basketbola līgas finālā.

Valmierieši uzvaru izcīnīja ar rezultātu 97:73 (26:19, 28:16, 16:21, 27:17), pusfināla sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Uzvarētāju sastāvā Aigars Šķēle guva 20 punktus un veica desmit rezultatīvas piespēles, 19 punktus iemeta amerikānis Kvameins Mičels, 18 pievienoja Artūrs Bērziņš, bet desmit punkti un septiņas izcīnītas atlēkušās bumbas Dāvja Rozīša rēķinā.

Liepājnieku rindās amerikānis Kristofers Ričardss guva 15 punktus, bet Klāvs Čavars izcēlās ar desmit punktiem un astoņām pie groziem savāktām bumbām.

Pamatus uzvarai valmierieši ielika jau pirmajā puslaikā, pārtraukumā dodoties ar 19 punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki līdz mača beigām pārliecinoši noturēja vadības grožus un varēja svinēt kluba vēsturē lielāko panākumu.

Jau ziņots, ka otrdien šīs sērijas pirmajā mačā Valmiera/ORDO savā laukumā izcīnīja uzvaru ar 68:55, bet otrajā spēlē vidzemnieki ceturtdien viesos bija pārāki ar 80:71.