Valmierai lieliska aizsardzība septītajā spēlē un vēsturisks LBL čempiontituls!

Valmiera/ORDO trešdien savā laukumā pārspēja VEF Rīga komandu finālsērijas izšķirošajā – septītajā – mačā un pirmo reizi izcīnīja Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionu titulu. Valmiera/ORDO panākumu guva ar rezultātu 78:65 (19:12, 17:23, 18:21, 24:9), sērijā līdz četrām uzvarām izcīnot titulu ar 4-3.

Uzvarētāju sastāvā 14 punktus guva Armands Šķēle, bet pa 13 katrs iemeta Mārtiņš Laksa un amerikānis Kvameins Mičels, kura rēķinā arī septiņas rezultatīvas piespēles. VEF Rīga sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija amerikānis Džošua Bostiks, bet 12 iemeta Mārtiņš Meiers.

Laukuma saimnieki mača sākumā izvirzījās 12:6 vadībā. Rezultatīvi mājiniekiem nospēlēja Mārtiņš Laksa, kurš guva piecus punktus. Veiksmīgi spēlējot aizsardzībā, Valmiera/ORDO iekrāja septiņu punktu pārsvaru, ko izdevās saglabāt noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai.

Otrajā ceturtdaļā valmierieši ilgi nespēja gūt grozu no spēles, pie punktiem tiekot vien ar soda metieniem, tikmēr VEF Rīga veica 14:4 izrāvienu un pārņēma vadības grožus. Tomēr puslaika beigās Valmiera/ORDO atspēlējās un pārtraukumā devās ar viena punkta pārsvaru.

Valmiera/ORDO trešā ceturtdaļas sākumā uz brīdi pazaudēja vadību, taču turpinājumā izdevās veikt 12:2 izrāvienu un panākt sešu punktu pārsvaru. VEF Rīga sastāvā rezultatīvu sniegumu demonstrēja Džošua Bostiks, palīdzot čempionvienībai atspēlēties un vēlreiz pārņemt vadību. Rīdzinieki bija iekrājuši sešu punktu pārsvaru, taču mājinieki trešās ceturtdaļas beigās starpību samazināja līdz viena precīza metiena tiesai.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā rezultatīvi spēlēja Armands Šķēle, palīdzot valmieriešiem pārņemt iniciatīvu. Teicami spēlējot aizsardzībā, laukuma saimnieki ieguva 12 punktu pārsvaru, kad atlika spēlēt vairs tikai pusotru minūti. Atlikušajā laikā VEF Rīga komanda nespēja atspēlēties un tika gāzta no čempionu troņa.

Zīmīgi, ka sēdvietu biļetes uz zelta maču tika izpārdotas 15 minūšu laikā. Valmiera/ORDO pirmo reizi spēlēja finālā un izcīnīja savu lielāko panākumu kluba vēsturē. Savukārt VEF Rīga valsts čempionu titulu centās izcīnīt piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā.