Vai Dāvis Bertāns un Laboral Kutxa paveiks brīnumu un iekļūs Eirolīgas finālā?

Dāvja Bertāna Vitorijas Laboral Kutxa šodien Eirolīgas finālčetrinieka turnīra pusfinālā tiekas ar Turcijas vienību Stambulas Fenerbahce.

Spēle sāksies plkst. 22.00 pēc Latvijas laika, bet pirms tam plkst. 19.00 savu pusfinālu uzsāks divas Krievijas komandas Maskavas CSKA un Krasnodaras Lokomotiv-Kuban.

Bertāns ir pirmais latviešu spēlētājs, kurš iekļuvis Eirolīgas finālsacensībās, kopš to 16 gadus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB). Savukārt Gundars Vētra CSKA komandas sastāvā 1996.gadā sasniedza FIBA rīkotās Eirolīgas finālčetrinieku. Ceļā uz finālčetrinieka turnīru Laboral Kutxa ceturtdaļfinālā ar 3-0 uzveica Grieķijas komandu Atēnu Panathinaikos, kamēr Fenerbahce ar tādu pašu rezultātu pieveica pērnās sezonas čempioni Madrides Real no Spānijas.

Šosezon Eirolīgā viņš aizvadījis 13 spēles, kurās vidēji mačā guvis 7,9 punktus. Bertāna komandas biedrs Jannis Burusis ar vidēji 14,6 punktiem ir ceturtais rezultatīvākais spēlētājs un tika iekļauts turnīra simboliskajā pieciniekā. Tāpat pieciniekā tika iekļauts arī Fenerbahce čehu spēlētājs Jans Veselijs, kurš vidēji mačā guvis 12 punktus un savācis septiņas bumbas zem groziem,

Laboral Kutxa ar 23 uzvarām 32 spēlēs divas kārtas pirms regulārā turnīra beigām ieņem ceturto vietu Spānijas čempionāta kopvērtējuma tabulā. Savukārt Fenerbahce ar 24 uzvarām 30 spēlēs Turcijas regulāro čempionātu noslēdza otrajā vietā. Savukārt CSKA ceļā uz pusfinālu ar 3-0 uzveica Belgradas Crvena Zvezda Telekom no Serbijas, bet Lokomotiv-Kuban ar 3-2 pārspēja Spānijas komandu Barcelona.

Abi Krievijas klubi startē arī VTB Vienotajā līgā, kur CSKA ar 28 panākumiem 30 spēlēs uzvarēja regulārajā turnīrā, bet Krasnodaras klubs ar 22 uzvarām palika piektais. CSKA sasniegusi arī Vienotās līgas pusfinālu, jo ceturtdaļfinālā ar 3-0 pārspēja Čehijas spēcīgāko komandu Nimburkas ČEZ. Tikmēr Lokomotiv-Kuban, taupot komandas līderus, ceturtdaļfinālā ar 0-3 piekāpās Maskavas apagbala Khimki basketbolistiem.

Ceturtdien par ULEB Eirolīgas 2015./2016.gada sezonas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts CSKA franču basketbolists Nando de Kolo, kurš šosezon vidēji spēlē nopelnīja 24,0 efektivitātes punktus, kas ir labākais rādītājs līgā. Tāpat ar vidēji 18,9 punktiem spēlē francūzis ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs.