TTT Rīga pārliecinoši uzvar Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā

Latvijas čempiones TTT Rīga svētdien droši triumfēja Latvijas un Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā, Tallinā notiekošā finālturnīra titula mačā ar 68:43 (15:9, 23:19, 10:13, 20:2) droši pieveicot Somijas čempionvienību Lāpenrantas Catz.

Vēl pēc trešās ceturtdaļas rīdzinieces bija priekšā ar 48:41, bet pēdējās desmit minūtēs ļāva pretiniekiem gūt tikai divus punktus.

Rezultatīvākā uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Kristena Mena, kurai ar 13 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām piebalsoja Kristena Mena, bet ar 11 punktiem izcēlās Ieva Krastiņa.

Savukārt Catz vienībā ar 12 punktiem un 12 bumbām zem groziem atzīmējās krieviete Jeļena Rešetko.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju otro gadu pēc kārtas tika nosaukta Krastiņa.

Par turnīra bronzas medaļniecēm svētdien kļuva Latvijas vienības Vega 1/Liepāja spēlētājas, kuras ar 78:71 (22:22, 17:17, 18:10, 21:22) uzveica Igaunijas čempionvienību Tallinas 1182.

Vēl ceturtās ceturtdaļas vidū liepājniecēm bija desmit punktu pārsvars (65:55), tomēr priekšpēdējā minūtē 1182 spēlētājas bija pietuvojušās jau līdz 65:67. Izšķirošos uzbrukumus gan Latvijas basketbolistes aizvadīja pārliecinoši un izcīnīja uzvaru.

Uzvarētājām ar 20 punktiem izcēlās Ilze Jākobsone, pa 15 punktiem pretinieču grozā sabēra Kristīna Petermane un Dita Rozemberga, kurai bija arī deviņas atlēkušās bumbas, bet ar 13 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Kristīne Silarāja. Savukārt 1182 rindās 24 punktus guva Pirgita Pī.