Thunder izbraukumā pārsteidz čempioni Warriors

Oklahomasitijas Thunder vienība pirmdien izbraukumā pārspēja Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) čempionvienību Goldensteitas Warriors un ar uzvaru sāka Rietumu konferences finālsēriju. Thunder panākumu guva pretinieku laukumā ar rezultātu 108:102 (21:27, 26:33, 38:28, 23:14), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties 1-0 vadībā.

Uzvarētāju labā 27 punktus guva Rasels Vestbruks, kurš izcēlās arī ar 12 rezultatīvām piespēlēm, septiņām pārtvertām bumbām un sešām izcīnītām atlēkušajām bumbām. 26 punktus Thunder komandai pievienoja Kevins Durants. Warriors rindās regulārā čempionātā vērtīgākais spēlētājs Stīvens Karijs guva 26 punktus, izcīnīja desmita bumbas pie groziem un veica septiņas rezultatīvas piespēles. Klejs Tompsons guva 25 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Dreimonds Grīns iemeta 23 punktus.

Pēc pirmā puslaika Warriors bija priekšā ar 13 punktu pārsvaru, taču pēc pārtraukuma lieliski spēlēja Vestbruks, kurš trešajā ceturtdaļā guva 19 punktus, palīdzot komandai pārņemt vadības grožus. Mača galotnē tiesneši Vestbrukam fiksēja nostaigātu, kā rezultātā 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Warriors, atrodoties iedzinējos ar trim punktiem (102:105), ieguva iespēju panākt izlīdzinājumu, taču čempioniem tas neizdevās.

Warriors šosezon līdz šim uzvarēja visos 37 mačos, kuros puslaikā bija vadībā ar vismaz desmit punktu pārsvaru. Karijs šajā mačā realizēja sešus trīspunktu metienus. Vismaz vienu tālmetienu play-off turnīrā viņš realizēja jau 45.mačā pēc kārtas, pārspējot Indiānas Pacers bijušās zvaigznes Redžija Millera līgas rekordu, kas tika sasniegts no 1995. līdz 2000.gadam. Sērijas otrā spēle notiks trešdien Warriors laukumā.