Strēlnieks ar 15 punktiem kaldina Brose Baskets iekļūšanu Vācijas čempionāta pusfinālā

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks guvis 15 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Bambergas Brose Baskets komandai sasniegt Vācijas bundeslīgas čempionāta izslēgšanas spēļu pusfinālu. Ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā Brose Baskets savā laukumā ar 87:79 pieveica Ludvigsburgas MHP Riesen, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un 18 sekundes, izceļoties ar 15 gūtiem punktiem, kas bija dalīts otrais labākais rezultāts komandā. Latvietis iemeta trīs no četriem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Tāpat Strēlnieka rēķinā divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes un 11 efektivitātes punkti.

Pusfināla sērijā Bambergas klubs tiksies ar Bonnas Telekom Baskets vai Ulmas Ratiopharm vienību. Šajā sērijā šobrīd rezultāts ir neizšķirts 1-1. Tieši Brose Baskets basketbolisti tika kronēti par bundeslīgas regulārā čempionāta uzvarētājiem, jo 34 spēlēs izcīnīja 29 uzvaras, bet otro vietu ar 28 panākumiem ieņēma spēcīgā Berlīnes Alba vienība. Savukārt trešajā vietā sezonu ar 26 uzvarām 34 mačos noslēdza Minhenes Bayern basketbolisti.

Iepriekšējā sezonā Brose Baskets nepārvarēja Vācijas čempionāta ceturtdaļfināla barjeru, bet pirms tam četrus gadus pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas. Šosezon Brose Baskets spēlēja arī Eiropas kausa sacensībās, kur astotdaļfinālā divu spēļu summā piekāpās Krievijas klubam Krasnodaras Lokomkotiv-Kuban.