Strēlniekam Eirolīgā 14 punkti un uzvara pār grupas līderi Unicaja

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks piektdien guva 14 punktus ULEB Eirolīgas mačā, palīdzot viņas pārstāvētajai Vācijas čempionei Bambergas Brose Baskets savu skatītāju priekšā ar 73:53 (14:17, 26:12, 20:8, 13:16) pieveikt Spānijas klubu Malagas Unicaja.

Tādejādi Brose Baskets komandai izdevies sagādāt Unicaja pirmo zaudējumu šīs sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā. Strēlnieks šajā mačā nospēlēja 25 minūtes un septiņas sekundes, grozā raidot abus divpunktu metienus un trīs no sešiem tālmetieniem, kā arī vienu no diviem soda metieniem. Tāpat latvietim trīs atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 16 efektivitātes punkti. Strēlnieka +/- rādītājs (+30) bija labākais komandā, turklāt viņš bija spēles rezultatīvākais basketbolists.

Foto

Lai gan šo maču labāk iesāka Unicaja basketbolisti, Strēlnieka pārstāvētā Brose Baskets pirmā puslaika otrajā pusē pārņēma kontroli pār šo spēli, pirmās 20 minūtes noslēdzot jau ar 11 punktu pārsvaru – 40:29. Vācijas čempioni sekmīgi spēlēja otrajā puslaikā, kas viņiem savu pārsvaru ļāva palielināt vēl vairāk un mazāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām panākt jau 28 punktu atstatumu (70:42). Līdz ar to spēles liktenis bija izšķirts jau labu laiku pirms tās beigām.

D apakšgrupas līderes ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir Unicaja un Maskavas CSKA no Krievijas. Četri panākumi tagad ir Brose Baskets rēķinā, kamēr divus iekrājusi Stambulas Darussafaka no Turcijas. Tikai viena uzvara šobrīd ir Izraēlas superkluba Telavivas Maccabi FOX kontā, kamēr bez uzvarām šobrīd cīnās Sasāri Dinamo Banco di Sardegna no Itālijas.

Citā piektdienas mačā Turcijas komanda Stambulas Anadolu Efes savā laukumā pārliecinoši ar 92:74 (25:20, 26:15, 19:22, 22:17) pārspēja Limoges CSP no Francijas. Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu kļuva Stambulas kluba leģionārs Deriks Brauns, kurš guva 21 punktu.

B apakšgrupā līdere ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir Pireju Olympiacos, kam ar četriem panākumiem seko latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas Laboral Kutxa. Trīs panākumi ir Anadolu Efes un Horvātijas kluba Zagrebas Cedevita rēķinā, kamēr piektajā vietā ar divām uzvarām seko Limoges CSP. Savukārt Itālijas komanda Milānas EA7 Emporio Armani tikusi tikai pie vienas uzvaras.