Strēlniekam 16 punkti un dramatisks zaudējums čempionei Madrides Real

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks guva 16 punktus Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 pirmās kārtas mačā, tomēr viņa pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas Brose Baskets viesos ar 79:82 piekāpās titula aizstāvētājai Madrides Real no Spānijas.

Par šī gada Latvijas labāko basketbolistu atzītais Jānis Strēlnieks laukumā pavadīja 23 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Tāpat latvietis šajā spēlē savāca trīs bumbas zem groziem, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja trīs pārkāpumus. Ar 16 gūtajiem punktiem un 19 efektivitātes punktiem viņš bija rezultatīvākais savā komandā.

Pateicoties astoņu punktu izrāvienam Brose Baskets trīsarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas bija izvirzījusies vadībā ar 13:8. Orajā spēles ceturksnī viesi vairākas reizes panāca jau 14 punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika beigās mājinieki handikapu nedaudz sadeldēja, pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāta tablo vēstot 40:30 Bambergas vienības labā.

Trešajā spēles nogrieznī Real pakāpeniski samazināja Brose Baskets izrāvienu un pirms ceturtās ceturtdaļas viesiem piederēja vien trīs punktu pārsvars (60:57). Ceturtajā spēles ceturksnī divas minūtes pirms finālsvilpes Madrides klubs jau bija panācis piecu punktu pārsvaru (75:70), tomēr nākamajos uzbrukumos Strēlnieks ar precīzu tālmetienu un divpunktu metienu mača rezultātu izlīdzināja.

Tāpat neizšķirtu 77:77 rezultāta tablo vēstīja 21 sekundi līdz pamtlaika beigām, tomēr Rodrigess bija precīzs no tālienes, bet astoņas sekundes vēlāk otrā laukuma galā no soda metienu līnijas divreiz nekļūdīgs bija Bredlijs Vanameikers. Izšķirošajos spēles momentos Strēlnieks atradās uz rezervistu soliņa, bet Brose Baskets piedzīvoja zaudējumu ar 79:82. Madrides Real komandā ar 22 punktiem izcēlās Serhio Rodrigess.