Strēlniekam 12 punkti Brose Baskets uzvarā pār Sasāri Dinamo

Latvijas vīriešu basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien guva 12 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Vācijas čempionei Bambergas Brose Baskets ULEB Eirolīgas noslēdzošā pirmā posma mačā savā laukumā ar 86:54 sagraut Sasāri Dinamo Banco di Sardegna no Itālijas.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 38 sekundes, grozā raidot divus no trim divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Latvieša rēķinā arī viena atlēkusī bumba, viena pārtverta piespēle, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 14 efektivitātes punkti.

Jau pirmajās 20 minūtēs Bambergas klubs ieguva solīdu pārsvaru, lielajā pārtraukumā ejot ar 16 punktu handikapu – 49:33. Otrajā puslaikā Dinamo Banco di Sardegna basketbolistiem neizdevās mainīt spēles ritējumu, rezultātā Brose Baskets komandai vēl vairāk palielinot savu pārsvaru un tiekot pie pārliecinošas uzvaras. Uzvarētāju sastāvā ar 16 punktiem izcēlās grieķis Niks Zisis.

Tikmēr citā D apakšgrupas duelī slavenā Izraēlas vienība Telavivas Maccabi FOX izbraukumā ar 70:66 (19:23, 19:12, 12:14, 20:17) pieveica Turcijas komandu Stambulas Darussafaka Dogus, taču tas tik un tā neļāva šim klubam turpināt sezonu ULEB Eirolīgā. Līdz ar to titulētajam Izraēlas klubam sezona būs jāturpina mazāk prestižajā ULEB Eiropas kausa izcīņā.

D apakšgrupas kopvērtējumā ar deviņās cīņās izcīnītām astoņām uzvarām līdere ir Maskavas CSKA no Krievijas, bet otrā ar septiņiem panākumiem ir Malagas Unicaja no Spānijas, kamēr Brose Baskets ar sešām uzvarām desmit mačos palika grupas trešajā vietā. Ceturtā ar četriem panākumiem bija Darussafaka Dogus, kam ar tādu pašu bilanci, bet sliktākiem papildrādītājiem sekoja Maccabi FOX. Bez uzvarām visos desmit mačos tikmēr palika Dinamo Banco di Sardegna.