Strēlnieka tālmetiens izrauj Brose Baskets svarīgu uzvaru Eirolīgas spēlē

Pagājušā gada Latvijas labākais basketbolists Jānis Strēlnieks, realizējot pēdējo sekunžu tālmetienu, ceturtdien palīdzēja Vācijas klubam Bambergas Brose Baskets gūt svarīgu uzvaru Eirolīgas turnīra otrā posma spēlē.

Brose Baskets ar rezultātu 72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21:15) savā laukumā izrāva uzvaru pār Grieķijas vienību Pireju Olympiacos.

Gandrīz visu ceturto ceturtdaļu mājinieki atradās iedzinējos, turklāt vēl 40 sekundes pirms dueļa beigām viņiem bija piecu punktu deficīts. Tomēr vispirms tālmetienu realizēja grieķis Niks Zisis, bet četras sekundes pirms pamatlaika beigām to paveica arī Strēlnieks un garantēja savai komandai panākumu.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus, trāpot abus izpildītos divpunktu raidījumus un divus no četriem tālmetieniem.

Tāpat viņam arī četras atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, trīs izprovocēti pārkāpumi un divas piezīmes, kas ar 19 efektivitātes koeficienta punktiem ļāva kļūt par savas komandas vērtīgāko spēlētāju.

Rezultatīvāk uzvarētāju rindās nospēlēja Bredlijs Vanameikers un Leons Radoševičs, kuri iemeta pa 11 punktiem.

Savukārt pašreizējās Eirolīgas vicečempiones Olympiacos rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Georgs Printezis.

Strēlnieks pēdējo sekunžu metienu izpildīja otro Eirolīgas spēli pēc kārtas – pirms nedēļas viņa raidījums bija neprecīzs, bet Brose Baskets ar 73:75 piekāpās Kaspara Vecvagara pārstāvētajai Lietuvas komandai Kauņas Žalgiris.