Strēlnieka pārstāvētā Brose Baskets triumfē Vācijas čempionātā un nākamajā sezonā spēlēs Eirolīgā

Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks guva 11 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Bambergas Brose Baskets komandai izcīnīt Vācijas čempiona titulu basketbolā. Finālsērijas piektajā – izšķirošajā – mačā Brose Baskets savā laukumā ar 88:84 pārspēja Minhenes Bayern vienību, sērijā triumfējot ar 3-2.

Cīņu aktīvāk iesāka mājinieki, kuri pirmo puslaiku noslēdza ar 13 punktu pārsvaru 49:36. Trešā spēles ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, un Bambergas vienība saglabāja 13 punktu handikapu arī pirms ceturtā ceturkšņa 63:50. Pēc ceturtajā ceturtdaļā nospēlētām trim minūtēm Minhenes vienība panāca astoņu punktu atstatumu 61:69, tomēr pēc Strēlnieka piespēles ar precīzu tālmetienu divciparu handikapu atjaunoja Dariuss Millers 72:61.

20 sekundes pirms pamatlaika beigām Bayern basketbolisti pietuvojās tikai līdz trim punktu atstatumam 82:85 un Vācijas čempions tika noskaidrots nervus kutinošā mača galotnē. Kad līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija palikušas vien 15 sekundes, Strēlnieks realizēja vienu no diviem soda metieniem, panākot 86:82, uz ko viesi atbildēja ar precīzu divpunktu metienu.

Četras sekundes pirms pamatlaika beigām aukstasinīgs no soda metienu līnijas bija mājinieks Deivens Robinsons, izcīnot savai komandai uzvaru ar 88:84 un nodrošinot Vācijas čempionu titulu.

Jānis Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 28 sekundes, gūdams 11 punktus. Latvietis realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem un vienu no trim tālmetieniem, kā arī realizēja divus no trim soda metieniem. Tāpat Strēlnieka rēķinā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un viena piezīme.