Strēlnieka Brose Baskets uzvar Bertāna Laboral Kutxa

Latvijas basketbolista Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Bambergas Brose Baskets no Vācijas ceturtdien Eirolīgas TOP 16 pēdējās kārtas spēlē ar 89:69 uzvarēja cita latvieša Dāvja Bertāna Vitorijas Laboral Kutxa no Spānijas, taču Vācijas čempioni izslēgšanas spēlēs vienalga neiekļuva, jo viņiem nelabvēlīgi beidzās konkurentu cīņas.

Pirms pēdējās spēļu kārtas F apakšgrupā bija 16 dažādi scenāriji, kā komandas var sarindoties noslēguma tabulā un tikai vienā no tiem bija iespējama Brose Baskets iekļūšana izslēgšanas spēlēs. Lai tas notiktu, Vācijas klubam noteikti bija jāuzvar mājās Laboral Kutxa, ko viņi arī paveica, kā arī jācer uz Himki, Žalgiris un Olympiacos uzvarām savās spēlēs.

Abi Latvijas basketbolisti Bambergā parādīja pieticīgu sniegumu, jo Strēlnieks guva trīs, bet Bertāns, kura klubs jau bija nodrošinājis vietu ceturtdaļfinālā, divus punktus.

Strēlnieks spēlēja 21 minūti un 43 sekundes, trāpot vienīgo divpunktu metienu un vienīgo sodu, taču garām aizmeta abus tālmetienus. Viņš arī izdarīja četras rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, kas saspēles vadītājam deva trīs efektivitātes punktus.

Savukārt Bertāns spēlēja 21 minūti un 20 sekundes, realizējot abus soda metienus, bet aizmetot garām vienīgo tālmetienu. Viņš izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja četras personiskās piezīmes un izprovocēja divus pārkāpumus, kas viņam deva vienu efektivitātes punktu.

Uzvarētājiem Daniels Teiss guva 21 punktu, bet zaudētāju rindās Jaka Blažičs izcēlās ar 19 punktiem.