Spurs ”izvelk” uzvaru pār Clippers, Hārdens sekmē Rockets iekļūšanu nākamajā kārtā

NBA izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā svarīgas uzvaras izcīnījušas Sanantonio Spurs un Hjūstonas Rockets vienības. Spurs pavērsieniem bagātā spēlē ar 111:107 pārspēja Losandželosas Clippers, savukārt Rockets ar 103:94 uzvarēja Dalasas Mavericks un iekļuva nākamajā kārtā.

Hjūstonas Rockets mājās ar 103:94 pārspēja Dalasas Mavericks un triumfēja visā sērijā ar 4-1. Kārtējo reizi lieliski Hjūstonas komandā darbojās Džeimss Hārdens.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, kuri pavisam noteikti sēriju vēlējās noslēgt savu skatītāju klātbūtnē. Pēc pirmajām 12 minūtēm deviņu punktu pārsvars Rockets vienībai. Mavericks basketbolisti otrajā ceturtdaļā spēja uzlabot savu sniegumu, vairākkārtīgi pietuvojoties līdz viena precīza metiena tiesai, taču mājinieki neļāva viesiem izvirzīties vadībā. Puslaikā uz tablo rezultāts vēstīja 56:50 Rockets komandas labā.

Pēc puslaika Rockets komanda uzņēma apgriezienus, lieliski uzbrukumā darbojās visa komanda, precīzi meta Džeimss Hārdens, Dvaits Hovards, Trevors Ariza, Džeisons Terijs. Rockets vienība ieguva visai komfortablo 14 punktu pārsvaru, taču Mavericks komanda nevēlējās sēriju beigt Hjūstonā. Ceturtdaļās beigās, pateicoties Monte Elisa lielajiem pūliņiem, Dalasas vienība pietuvojās līdz septiņu punktu atstatumam 82:75. Arī pēdējā ceturtdaļā viesi turpināja pakaļdzīšanos, taču pietrūka veiksmes, brīdī, kad Dalasas komanda spēja pietuvoties līdz trim punktiem, precīzi meta Hjūstonas spēlētāji. Mājinieki pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru ar 103:94.

Uzvarētāju rindās labākais Džeimss Hārdens, kurš atzīmējās ar 28 punktiem. Džošs Smits pievienoja 20 punktu, savukārt Dvaits Hovards palīdzēja ar iespaidīgu double-double 18 punkti un 19 (!) bumbas zem groziem. Dalasas komandā labākie Monte Eliss un Dirks Novickis. Elisam 25 punkti, savukārt vācu spēka uzbrucējam 22 punkti.

Pie trešā panākuma sērijā pret Losandželosas Clippers tikusi pērnā gada čempionvienība –Sanantonio Spurs, kas viesos ar 111:107 prata pārspēt Clippers komandu. Ar panākumu sērijā līdz četriem panākumiem vadībā atrodas Spurs komanda 3-2. Turklāt nākamā spēle jāaizvada Sanantonio.

Maču apņēmīgāk uzsāka mājinieki, kuri vēlējās izvirzīties sērijā vadībā. Iepriekšējās četrās spēlēs komandas uzvaras dalīja uz pusēm, tāpēc piektā spēle bija ar augstu likmi abām vienībām. Teicami uzbrukumā darbojās vienos no Clippers līderiem Bleiks Grifinsm, kurš jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja 13 punktus, savukārt komandai piecu punktu pārsvars – 27:22. Otrajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punktā. Spurs komanda spēja izlīdzināt spēli. Labi uzbrukumā darbojās viesi veterāni – Manu Džinobli un Tims Dankans. Rezultāts 54:53 par labu mājiniekiem pirms otrā puslaika.

Trešajā ceturtdaļā vadības grožus pārņēma viesu komanda. Spurs vienība ieguva nelielo četru punktu pārsvaru, taču mājinieki neļāva viesiem atrauties tālāk, turklāt ceturtdaļās beigās trāpīja vairākus metienus un pirms noslēdzošajām 12 minūtēm jau neizšķirts – 82:82.  Arī pēdējā ceturtdaļā laukumā bija līdzvērtīga cīnīšanās. Nedaudz veiksmīgāk nospēlēja pieredzējušā Spurs vienība. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām divu punktu pārsvars viesiem. Turpinājumā pie mīnuss trīs Bleiks Grifins netrāpīja divus soda metienus, tomēr pateicoties Meta Bārnsa diviem soda metieniem, mājiniekiem tikai mīnuss viens. Clippers vienībai bija iespēja izraut uzvaru, taču pieļautās kļūdas neļāva to izdarīt. Grūtu panākumu ar 111:107 izcīnīja Spurs vienība.

Par rezultatīvāko Spurs komandā kļuva 39 gadus vecais Tims Dankans, kuram double-double – 21 gūts punkts un 11 bumbas zem groziem. 18 punktus un deviņas bumbas pievienoja Kavai Lenards. Zaudētājiem labākais Bleiks Grifins, kuram 30 punkti un 14 bumbas zem groziem, taču izšķirošajos brīžos Grifins realizēja tikai vienu no deviņiem metieniem. Double-double  arī citam Clippers garajam spēlētājam – Deandrē Džordanam, 21 punkts un 14 atlēkušās bumbas.