Saldus LBL regulārā čempionāta noslēgumā negaidīti pārspēj Liepāja/Triobet

Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta pēdējā spēlē līgas pastarīte Saldus sestdien savā laukumā izcīnījusi uzvaru pret Liepāja/Triobet komandu 92:88.

Pirmajā ceturksnī abas komandas aizvadīja sīvu cīņu. Arī nākamās ceturtdaļas sākums izvērtās līdzīgs, līdz trīs minūtes līdz mača beigām mājinieki veica 11 punktu izrāvienu, panākot 44:33. Otrā puslaika sākumā Saldus pārsvars bija jau 13 punkti (52:39), taču spēles nogriežņa turpinājumā viesu komanda spēja atspēlēties un vairākkārt samazināt rezultāta starpību līdz trīs punktiem.

Pēdējā ceturkšņa vidus veiksmīgāks padevās Saldus basketbolistiem, atkal panākot 10 punktu pārsvaru (79:69). Bet pēc tam vairākus precīzus metienus izdarīja liepājnieki, atgūstot vadību šajā mačā (80:79). Tiesa, spēles izskaņā vairāk precīzus metienus veica mājinieki, tādējādi gūstot uzvaru arī visā spēlē.

Uzvarētāju sastāvā 28 punktus iemeta amerikānis Prestons Medlins, 21 punktu pievienoja Roberts Freimanis. Tikmēr Liepāja/Triobet rindās 19 punktus guva Mareks Jurevičus, bet par četriem punktiem mazāk iekrāja Lauris Blaus un Kristaps Miglinieks.

Jēkabpils savā laukumā sīvā cīņā ar 82:79 papildlaikā uzvarēja Jelgavas basketbolistus. Pirmajā puslaikā abas komandas vairākkārt veica vairāku punktu izrāvienu, un spēles vadību pārņēma kā viena, tā otra vienība, puslaiku noslēdzot neizšķirti 38:38. Arī otrajā mača pusē komandas ieturēja diezgan līdzīgu spēles manieri, neļaujot rezultātā atrauties otram klubam. Tāpēc arī spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti ar 68:68.

Spēles papildlaikā viesu komanda vairākas reizes panāca trīs punktu pārsvaru, taču mājinieki uzreiz to atspēlēja, mača izskaņā veicot sešu punktu atrāvienu, tādējādi izcīnot uzvaru arī visā cīņā.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 27 gūtiem punktiem bija Rinalds Sirsniņš, bet 19 punktus pievienoja Andrejs Šeļakovs. Jelgavas sastāvā pie 16 punktiem tika Dāvis Geks, bet 15 punktus guva Kristaps Pļavnieks.

Barons/LDz vienība izbraukumā ar 62:86 piedzīvoja sagrāvi cīņā ar Valmieras basketbolistiem. Mājinieki vadībā izvirzījās jau pirmajā ceturtdaļā. Otrā ceturkšņa sākumā Barons/LDz atguva iniciatīvu un bija vadībā, taču puslaiku ar piecu punktu pārsvaru noslēdza tieši Valmieras basketbolisti. Spēles turpinājumā mājinieki palielināja savu pārsvaru jau līdz 22 punktu starpībai (63:41). Mača pēdējā nogrieznī Barons/LDz bija iedzinējos jau ar 26 punktu starpību (54:80), un līdz cīņas beigām nespēja uzlabot situāciju un izglābties no sagrāves pēdējā regulārā čempionāta duelī.

Rezultatīvākais Barons/LDz komandā ar 13 punktiem bija horvāts Mateo Kedžo, bet pa 11 punktiem guva Andris Epners un Jēkabs Rozītis. Savukārt uzvarētāju rindās ar 27 punktiem izcēlās Dāvis Rozītis un 14 punktus pievienoja amerikāņu leģionārs Sems Dovers.

Pēdējā regulārā turnīra mačā Jūrmala/Fēnikss ar 100:67 savās mājās sagrāva Latvijas Universitātes (LU) vienību. Lai arī pirmā ceturtdaļa beidzās diezgan līdzīgi, nākamajā ceturksnī mājinieki bija vadībā jau ar 16 punktu pārsvaru (47:31), bet trešo ceturtdaļu pabeidza jau ar 28 punktu pārsvaru (75:47). Mājinieki turpināja palielināt savu pārsvaru arī nākamajā spēles nogrieznī, tāpēc mača izskaņā svinēja uzvaru ar 33 punktu pārsvaru.

Pa 15 punktiem jūrmalniekiem guva Artūrs Ausējs un Mārtiņš Laksa. LU pie 17 punktiem tika Rihards Zēbergs, bet 14 punktus pievienoja Harijs Rubenis.

Ar šīm spēlēm noslēdzās LBL regulārais turnīrs. To līderes godā ar 15 uzvarām 18 spēlēs noslēdza Ventspils, bet otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās palika VEF Rīga komanda, kurai ar 23 panākumiem 31 mačā Liepāja/Triobet. Jūrmala/Fēnikss ar 18 uzvarām palika ceturtā, piektajā vietā ar 17 uzvarām atradās Jēkabpils, bet Barons/LDz ieņēma sesto pozīciju ar 15 uzvarām.

Tikmēr Valmiera tika pie 14 uzvarām, ierindojoties septītajā vietā, bet Jelgava ar 13 uzvarām beidza turnīru astotajā pozīcijā Tikmēr pastarīšu duelī Saldus ar astoņām uzvarām nostiprināja devīto vietu, bet LU ar septiņiem panākumiem palika pēdējā – desmitajā – vietā.

Līdz ar to pirms sestdien gaidāmajām regulārās sezonas pēdējām spēlēm zināms, ka izslēgšanas turnīru no pusfināla sāks Ventspils un VEF Rīga, bet ceturtdaļfināla pāros Liepāja/Triobet tiksies ar Barons/LDz, bet Jūrmala/Fēnikss spēkosies ar Jēkabpili, tādējādi atkārtojot pagājušās sezonas bronzas sēriju.