Rockets un Wizards nonāk uzvaras attālumā no NBA play off otrās kārtas

NBA izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā kārtējās uzvaras izcīnījušas Hjūstonas Rockets un Vašingtonas Wizards vienības. Rockets ar 130:128 viesos pārspēja Dalas Mavericks, savukārt Wizards ar 106:99, bija pārāki pret Toronto Raptors basketbolistiem. Abās sērijās jau 3-0. Pie otrā panākumā tikuši pērnā gada čempioni – Sanantonio Spurs, kas savā laukumā ar 100:73 sagrāva Losandželosas Clippers.

Hjūstonas Rockets pirmās divas mājas spēlēs pret Dalas Mavericks bija uzvarēji un panākums izbraukumā ļautu nokļūt viena panākuma attālumā no otrās kārtas. Dallas Mavericks vienībai šajā spēlē nevarēja palīdzēt Ražons Rondo, kuram savainojums. Taču Rondo lieliski aizvietoja cits saspēles vadītājs Hosē Huans Barea. Visai rezultatīvā cīņā pēc pirmās ceturtdaļās viesi vadībā ar plus seši – 42:36. Arī otrajā ceturtdaļā abas vienības lieliski spēlēja uzbrukumā un dažkārt piemirsa par spēli aizsardzībā. Pirms došanās pārtraukumā jau plus septiņi Mavericks basketbolistiem.

Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu atkal pārņēma Hjūstonas Rockets basketbolistiem ar  tās līderi Džeimsu Hārdenu priekšgalā. Vienubrīd ceturtajā ceturtdaļā viesu pārsvars bija pat 11 punkti, taču pateicoties Monta Elisa un Dirka Novicka lielajiem pūliņiem mājinieki spēja pietuvoties Rockets.  12. sekundes pirms pamatlaika beigām Džeimss Hārdens sāpināja mājinieku fanus un panāca 129:126 Rockets labā. Pēdējā iespēja gan piederēja mājiniekiem. Monta Elisam bija iespēja izraut uzvaru, taču metiens lidoja garām. Sāpīga neveiksme Mavericks un sērijā 0-3.

Par rezultatīvāko uzvarētāju rindās kļuva Džeimss Hārdens, kuram  42 (!) punkti.  Dvaits Hovards lieliski darbojās zem groziem 26 (!) atlēkušās bumbas.  Hjūstonas lieliski nospēlēja rezervisti Džošs Smits  un Korijs Brūvers.  Smitam 18 punkti, savukārt Brūveram 15.  Zaudētājiem  par rezultatīvākiem kļuva uzreiz divi spēlētāji Monta Ellis un Dirks Novickis – abiem  34 punkti.

Arī Vašingtonas Wizards līdzīgi kā Hjūstonas Rockets pirmajās divās spēles pārspēja savus pretiniekus Toronto Raptors. Taču pretēji Hjūstonai, viņi abus panākumu izcīnīja izbraukumā. Pateicoties lieliskajai Pola Pīrsa spēlei Wizards prata sērijā panākt 3-0, turklāt arī nākamā spēle notiks Vašingtonā.

16. sekundes pirms pamatlaika beigām Pīrss realizēja svarīgu tālmetienu, panākot plus seši mājiniekiem. Atlikušajā laikā Raptors nepaguva atgūties. Interesanti, ka Pīrss ceturtajā ceturtdaļā neaizmeta garām nevienu metienu. Uzvarētājiem punktu sadalījums ļoti izlīdzinājās – seši Wizards spēlētāji guva vismaz 11 punktus, savukārt centrs Marcins Gortats guva 24 punktus un savāca 13 bumbas zem groziem. Zaudētāju sastāvā rezultatīvākais bija Demārs Derouzans, kuram 32 punktiem. Kails Lourijs pievienoja  15 punktus, taču realizēja vien piecus no 22 izmestajiem metieniem.

Losandželosas Clippers un Sanantonio Spurs duelī pirmajās divās komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Trešā spēle norisinājās pērnās sezonas NBA čempionu laukumā. Viens no pagājušās sezonas čempiona titula kaldinātājiem Kavai Lenards lieliski uzsāka spēli pret Clippers. Pirms došanās pārtraukumā jau komfortablais 13 punktu pārsvars mājiniekiem.  Arī otrajā puslaikā laukumā dominēja Grega Popoviča trenētie basketbolisti, kamēr viesiem ļoti lielas problēmas sagādāja realizēt savus metienus. Clippers tā arī nespēja rast nekādus pretargumentus Spurs vienībai un piedzīvoja sagrāvi ar 73:100.

Spurs vienībā labākais Kavai Lenards, kuram 32 punkti. Boriss Diavs pievienoja 15 punktus.  Zaudētājiem vājas spēles aizvadīja līderi – Kriss Pols un Bleiks Grifins. Polam 11 punkti, taču Grifinam par četriem vairāk – 15.