Real sīvā cīņā uzvar Anadolu Efes, Barcelona pārliecinoši pārspēj Olympiacos

Turkish Airlines Eirolīgas ceturtdaļfinālā savas pirmās spēles aizvadīja abi spāņu grandi – Barcelona un Real. Madridieši savā laukumā ar visai lielām pūlēm, pateicoties Riversa gūtajam 21 punktam ar 80:71 pārspēja Anadolu Efes komandu. Otra spāņu komanda Barcelona pārliecinoši ar 73:57 uzvarēja Pireju Olympiacos.

Madridē jau no pašas spēles sākuma laukumā ritēja līdzīga cīņa. Pēc pirmās ceturtdaļas mājiniekiem uz tablo plus 2. Otrajā ceturtdaļu ļoti veiksmīgi nospēlēja viesi no Stambulas, paši Real grozā sametot 23 punktus, taču spāņu grandam atļaujot vien 13. Pēc pirmā puslaika negaidītais plus astoņi Anadolu Efes komandai – 43:35.

Otrajā puslaikā Real, līdzīgi kā pēdējā TOP 16 kārtas spēlē pret Kauņas Žalgiri, izcili nospēlēja trešo ceturtdaļu, viesi spēja vien iemest 10 punktus, savukārt Real atbildēja ar 26! Pirms pēdējās ceturtdaļas plus astoņi jau Real. Lai gan pēdējā ceturtdaļā Dušana Ivkoviča trenētie Anadolu Efes basketbolisti centās izraut uzvaru, tomēr Real spēja noturēt iekrāto pārsvaru.

Par galveno uzvaras kaldinātāju Real rindās kļuva amerikāņu leģionārs K.C Riverss, kurš guva 21 punktu, realizējot sešus no septiņiem izmestajiem tālmetieniem! Ar double-double atzīmējās cits Real spēlētājs – Gustavo Ajons. 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas. Zaudētājiem labākais Dario Saričš, kuram 14 punkti.

Otrs spāņu grands Barcelona savā laukumā uzņēma Pireju Olympiacos. Barcelona jau pirmajā ceturtdaļā ielika pamatus uzvarai, rezultātus uz tablo 20:8. Otrajā puslaikā viesiem izdevās mazliet sadeldēt rezultātu, pārtraukumā ejot, plus deviņi spāņu grandam. Arī pēc pārtraukuma labāk laukumā darbojās mājiniekiem. Pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts plus 12 mājiniekiem – 50:38. Arī pēdējā spēles nogrieznī Olympiacos nespēja rast pretargumentus Barcelona un mājinieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Labākie Barcelona rindās Huans Karloss Narvarro un Bostjans Načbars – abiem desmit gūti punkti. Septiņi Barcelona spēlētāji guva vismaz piecus punktus. Pireju Olympiacos rindās labākais Dimitrios Agravanis, kuram deviņi punkti. Līdzīgi kā mājinieku komandai, arī grieķu klubam punkti sadalījuši vairāki spēlētāji.