Real izglābjas pret Anadolu Efes, Olympiacos viesos pārsteidz Barcelona

Turkish Airlines Eirolīgas ceturtdaļfinālā aizvadītās otrās spēles. Madrides Real tikai spēles beigās prata salauzt Stambulas Anadolu Efes komandu. Vienubrīd Real vienībai bija pat 17 punktu deficīts, bet beigās laimīga uzvara ar 90:85. Pireju Olympiacos prata apturēt varenās Barcelona uzbrukumu un viesos izcīnīt uzvaru ar 76:63.

Madrides Real otrajā spēlē uzņēma Stambulas Anadolu Efes basketbolistus. Abu komandu pirmajā tikšanas reizē panākumu izcīnīja spāņu klubs, kas nozīmēja, ja Real uzvarēs atkārtoti, tad nokļūs vienas uzvaras attālumā no Eirolīgas pusfināla.

Spēli veiksmīgāk uzsāka mājinieki, pēc pirmās ceturtdaļas iekārojot sešu punktu pārsvaru. Tomēr tad notikumi laukumā krasi mainījās, ļoti veiksmīgi nospēlēja Anadolu basketbolisti otro ceturtdaļu uzvarot ar 29:15 un pārtraukumā devās ar astoņu punktu pārsvaru 45:37. Arī pēc pārtraukuma laukumā dominēja Dušana Ivkoviča trenētie vīri, vienubrīd trešajā ceturtdaļā  mājiniekiem jau 17 punktu deficīts 45:62. Tomēr Madridiešiem piederēja pēdējais vārds. Līdz trešās ceturtdaļas beigām Real spēja deficītu samazināt līdz trim punktiem! Pēdējā ceturtdaļā laukumā liela cīņa par panākumu, taču beigās Real laimīga uzvara ar 90:85.

Real komandā ar double-double atzīmējās Serhio Ļuļs, kuram 18 punkti un 12 bumbas zem groziem, Rūdijs Fernandezs pievienoja 15 punktus, kā arī izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles.  Stambulas Anadolu Efes komandā neapturams bija serbu centrs Nenads Krstičš – 23 punkti  un sešas bumbas. Tomas Ertls pievienoja 16 punktus un izdarīja 15 (!) rezultatīvas piespēles.

Barcelona savā laukumā otrreiz uzņēma Pireju Olympiacos. Līdzīgi kā Real un Anadolu Efes duelī, uzvaras gadījumā Barcelona praktiski jau nodrošinātu vietu Eirolīgas pusfinālā.

Spēli agresīvāk un mērķtiecīgāk uzsāka viesi, lai gan laukumā nebija vērojams augstas rezultativitātes basketbols – 10:15 viesu labā pēc pirmās ceturtdaļas. Arī spēles otrajā ceturtdaļā veiksmīgāk darbojās Pireju Olympiacos basketbolisti, ko arī liecināja rezultāts uz tablo. Puslaikā plus desmit viesu komandai – 35:25. Čavi Paskālam noteikti bija, kas sakāms saviem padotajiem ģērbtuvēs. Lai gan Barcelona centās salauzt Olympiacos pretestību, īstus augļus tas nedeva. Mājinieki visas trešās ceturtdaļas laikā spēja atspēlēt vien punktu, mīnus deviņi pirms noslēdzošajiem notikumiem. Pēdējā ceturtdaļā grieķu klubs neļāva spāņu grandam sajust uzvaras garšu un mājiniekiem bija jāsamierinās ar neveiksmi 63:76.

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Giorigioss Printezis, kurš Barcelona grozā sabēra 22 punktu, realizējot astoņus no deviņiem izmestajiem divpunktu metieniem, un divus no četriem tālmetieniem. 16 punktu pievienoja Vasilis Spanulis, kurš realizēja četrus no septiņiem trīs punktu metieniem. Mājinieku rindās labākie Huans Karloss Navarro un Ante Tomičs, Navarro 16 punkti, savukārt Tomičam 14.