Porziņģis iemet 28 punktus; Knicks dramatiski piekāpjas NBA vicelīderei Spurs

Talantīgais latvietis Kristaps Porziņģis piektdien izcēlās ar 28 punktiem NBA regulārā čempionāta spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda ar 99:100 (30:26, 19:26, 25:27, 25:21) izbraukumā dramatiski piekāpās visas līgas vicelīderei Sanantonio Spurs.

Spēles pirmajās 15 minūtēs Porziņģis guva 15 punktus, bet kopumā viņš jau trešo reizi NBA karjerā iemeta vismaz 28 punktus, turklāt pirmoreiz to paveica izbraukumā. Vēl piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Knicks bija 12 punktu deficīts. Viesi panāca pretiniekus, tomēr Hosē Kalderona tālmetiens līdz ar beigu signālu bija neprecīzs. Līdz ar to Spurs guva septīto uzvaru pēc kārtas, turklāt komanda šosezon joprojām nav zaudējusi savā laukumā, bet Knicks pārtrauca trīs uzvaru sēriju.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 33 minūtes un 25 sekundes, realizējot astoņus no 14 izpildītajiem divpunktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Tāpat latvieša kontā bija 11 atlēkušās bumbas, trīs kļūdas un divas piezīmes. Porziņģis savāca savu četrpadsmito double-double šosezon. Latvietis savas līdzšinējās karjeras rezultativitātes rekordu sasniedza 17.novembrī, kad sameta 29 punktus, bet ar 28 punktiem viņš izcēlās arī 7.decembrī.

Tāpat šis bija pirmais mačs Porziņģa NBA karjerā, kurā viņš izpildīja vismaz 20 metienus no spēles, kā arī septiņus tālmetienus. Savukārt soda metienus latvietis nebija garām aizmetis kopš 23.decembra, pārtraucot 24 realizētu brīvmetienu sēriju. Tieši latvietis kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, ar 20 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja Karmelo Entonijs, bet 12 punktus sameta Porziņģa kolēģis groza apakšā Robins Lopess.